maty filtracyjne w rolkach

W każdej instalacji wentylacyjnej należy stosować filtr powietrza. Taki filtr najczęściej składa się z ramki oraz odpowiednio dobranej maty filtracyjnej. To ona zapewnia zatrzymywanie zanieczyszczeń. Jakie maty filtracyjne dostępne są w sprzedaży? W ofertach producentów znajdują się między innymi maty filtracyjne szklane.

Oferowane maty filtracyjne

maty filtracyjne w rolkachSą one stosowane przede wszystkim w kabinach lakierniczych, gdyż charakteryzują się naprawdę wysokim poziomem skuteczności. Pozwalają na wychwycenie nawet najmniejszych cząstek lakieru czy farby. Dzięki temu powietrze w lakierni jest czyste, a pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki zawodowe bez obawy o własne zdrowie. Takie maty szklane charakteryzują się naprawdę wysoką chłonnością pyłową nawet przy niskim oporze powietrza. Producenci wskazują na ich długą żywotność. To dlatego jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. W filtrze powietrza mata jest zazwyczaj zabezpieczona za pomocą siatki z drucików. Dzięki temu mata będzie posiadała stałą strukturę, a włókna nie będą się odrywać wraz z upływem czasu eksploatacji. Takie maty można zakupić w rolkach. Jest to naprawdę korzystne cenowo rozwiązanie. Ponadto maty filtracyjne w rolkach łatwo jest transportować, zajmują mniej miejsca niż arkusze.

maty filtracyjne w rolkachW takich rolkach dostępne są między innymi maty filtracyjne FKZ lub SFM. Opisywane na początku, te, które nadają się do lakierni, to maty FKZ. Dzięki nim w kabinach lakierniczych powietrze rozkłada się równomiernie. Drugi rodzaj maty dostępnej w rolce sprawdza się w miejscach, w których temperatura nie przekracza 100 st. C. Charakteryzuje się też wyjątkowo wysoką odpornością na wilgoć powietrza. Taka mata filtracyjna wykonana jest z włókien poliestrowych, które zostały zespolone ze sobą za pomocą metody mechanicznej oraz termicznej. Dzięki temu mata wyróżnia się dużą trwałością. Ale nie musimy od razu zakupywać całej rolki produktu. Bardzo często bowiem producenci oferują także bezpłatne przycinanie do kwadratowych formatek o standardowych wymiarach systemu wentylacyjnego. Wysoka jakość kupowanej maty filtracyjnej jest naprawdę ważna. Od niej bowiem zależy skuteczność filtra powietrza. Pamiętajmy, że obok mat z włókien syntetycznych dostępne są też takie… z gąbki.

Jest to jednak rozwiązanie nie do wentylacji, a do systemów wodnych, na przykład do basenów. Dzięki takim matom można skutecznie filtrować powietrze w wodzie. Jak widać, producenci oferują szeroki wybór mat filtracyjnych w rolkach. Z pewnością uda nam się w ofertach znaleźć odpowiednie rozwiązanie do naszego zastosowania.