malowanie proszkowe

Nowoczesna technologia wciąż zaskakuje mnóstwem ciekawych i niekonwencjonalnych rozwiązań. Potrafi ona łączyć zarówno funkcjonalność, jak i efektowny wygląd, co szczególnie budzi zachwyt klientów. Osoby pracujące w branży budowlanej zauważają na przykład rosnące zainteresowanie konkretnymi technikami malowania.

Malowanie proszkowe dekoracyjne

malowanie proszkowe Ostatnimi czasy największą popularnością cieszą się zdecydowanie farby proszkowe – wykorzystanie ich to nowoczesna technika, która bardzo dobrze przyjęła się na rynku. Polega ona na tym, że na konkretny element nanosi się farbę metodą natryskową (na przykład elektrostatycznie). Farba, która wystarczająco mocno przyczepi się do powierzchni malowanego elementu jest potem utwardzana w piecu rozgrzanym do temperatury aż dwustu stopni. Zazwyczaj produkt jest przetrzymywany w takiej temperaturze około dwudziestu minut, jednakże w pełni zależy to od tego jakiej farby proszkowej się używa, jaką jej grubość się nanosi oraz na jakim produkcie została ona użyta. Warto zaznaczyć, że  malowanie proszkowe zdobyło taką popularność dzięki temu, że posiada bardzo dużą ilość zalet. Przede wszystkim ta metoda zapewnia najlepszy, najbardziej satysfakcjonujący efekt końcowy. Przy używaniu farby proszkowej nie trzeba się martwić możliwością powstania spękań, zacieków, czy też pęcherzy powietrznych, ponieważ ta metoda malowania zwyczajnie wyklucza taką ewentualność.

malowanie proszkowe Powstały produkt cieszy się piękną, gładką powierzchnią przez długi czas. Ponadto ta metoda cieszy się popularnością również ze względu na to, że może się pochwalić bardzo wysoką odpornością termiczną oraz mechaniczną powstałych dzięki niej produktów. Odporna jest również na działanie różnych czynników chemicznych, co spowodowało fakt, iż wykorzystuje się je szczególnie chętnie przy tych produktach, przy których powinna zostać zastosowana specjalna ochrona przez ewentualnym efektem korozji. Jednakże ten rodzaj farb pozwala również osiągnąć bardzo ciekawy efekt wizualny, więc malowanie proszkowe jest również wykorzystywane w celach dekoracyjnych. Warto również zwrócić uwagę na to, że takie farby są bardzo ekologiczne, na co wskazuje chociażby fakt, że przy ich wykorzystywaniu nie są emitowane szkodliwie działające na otoczenie czynniki. Istotne jest również to, że przy pokrywaniu produktu farbą proszkową wystarczy tylko jedna warstwa, natomiast gdyby miało się to odbywać za pomocą farby rozpuszczalnikowej to potrzeba by było aż trzech warstw! Jak widać farby proszkowe to niesamowite źródło wielu zalet.

Bez wątpienia warto korzystać z ich możliwości, zarówno biorąc pod uwagę ich ekologiczność, jak i powstały zaskakująco ciekawy efekt.