łóżko piętrowe metalowe

Wiele dzieci marzy o łóżku piętrowym. Jeszcze kilka lat temu było ono przeznaczone wyłącznie dla rodzeństwa, dziś jest często kupowane również dla jedynaka lub kilkulatka, który mieszka w pokoju sam. Na piętrze ma bowiem miejsce do spania, na dole zaś – przestrzeń do nauki lub zabawy. Jak wybrać łóżko piętrowe dla dziecka?

Łóżko z metalu

łóżko piętrowe metaloweNa które się zdecydować: metalowe czy drewniane? Jak powinno być skonstruowane, by było bezpieczne? W sklepach wybór łóżek piętrowych jest ogromny. Niemal każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Są modele ze schodami lub drabinką, niskie lub wysokie, metalowe lub drewniane. Dla starszych uczniów i nastolatków znaleźć można łóżka bez barierek, które jednak ze względów bezpieczeństwa nie nadają się dla kilkulatków. Duże znaczenie ma jednak miejsce, jakim dysponujemy. Łóżka piętrowe są najchętniej wybierane do pomieszczeń o małym metrażu, a zatem samo łóżko też musi oszczędnie zajmować przestrzeń. W tym względzie dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na łóżko piętrowe metalowe, które nawet wizualnie wydaje się zajmować mniejszą ilość metrów kwadratowych podłogi niż to wykonane z litego drewna. Tego typu łóżka metalowe idealnie wpisują się w nowoczesny wystrój wnętrz, nie bez przyczyny chętnie wybierają je więc nastolatkowie. Posiada barierkę zabezpieczającą oraz praktyczną drabinę, po której można dostać się na górę. Ułożenie stopni gwarantuje bezpieczne wejście i zejście. Metalowe ramy są trwałe i mogą być użytkowane przez wiele lat.

łóżko piętrowe metaloweO wiele łatwiej też je przemalować, co jest ich ogromną zaletą, nabierającą znaczenia zwłaszcza w czasie zmiany wystroju wnętrza. Metalowe łóżko piętrowe wcale nie musi być też klasyczne. W sklepach dostępne są modele z efektownymi zdobieniami, dzięki czemu łatwo dopasować je do każdej aranżacji. Dobrze komponują się ponadto z tradycyjnymi, drewnianymi meblami. Mają też prostą konstrukcję, dzięki czemu łatwiej je rozłożyć na poszczególne elementy i przenieść w inne miejsce lub przetransportować, choćby podczas wyprowadzki. Łatwo je też utrzymać w czystości (wystarczy regularnie przecierać metalowe rurki). Spanie na łóżku piętrowym to coś więcej niż tylko nocny odpoczynek. Materac na piętrze staje się oazą spokoju.

Miejscem, gdzie dziecko może swobodnie się bawić, czytać książkę lub po prostu – ukryć swoje najlepsze zabawki. Nic zatem dziwnego, że jest marzeniem wielu kilkulatków. Jest też bardzo funkcjonalne. W przypadku rodzeństwa, które dzieli wspólnie pokój pozwala na zaoszczędzenie miejsca i wykorzystanie go na postawienie biurek czy szaf.