sufit w innym wydaniu

Listwy ścienne stanowią jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych do wykańczania wnętrz, jednak często ich wybór jest traktowany po macoszemu. Nie przejmujemy się tym i wybieramy pierwszą lepszą listwę, która pasuje do naszego pomieszczenia. Jednakże warto zamiast tego zobaczyć, co dokładnie proponują nam producenci listew ściennych, bo często możemy poczuć się zaskoczeni szeroką ofertą, w której znajdziemy wiele interesujących propozycji.

Listwy ścienne warte zakupu

listwy ścienne mdfWażne jednak, by producent był doświadczony, znany i ceniony – w ten sposób będziemy mieć pewność, że będzie on oferował jedynie listwy ścienne, które spełniają najwyższe standardy wykonania. Takie listwy pozwolą nam na stworzenie dopracowanego w stu procentach wnętrza. Przyjrzyjmy się zatem przykładowej ofercie takiego producenta. Znajdziemy w niej listwy z różnych materiałów – są to listwy ścienne MDF, ale też polistyrenowe. Z pewnością te z MDF naprawdę warto kupić, ponieważ posiadają one szereg zalet. Płyta MDF to niezwykle trwały i wytrzymały materiał, zatem taka listwa będzie nam służyć bez problemu przez wiele lat i cały czas będzie odznaczać się naprawdę atrakcyjnym wyglądem. Producenci oferują najczęściej takie listwy pomalowane na biało – ale ich gładka powierzchnia pozwala nam na malowanie na dowolny, inny, wybrany przez nas kolor tak, aby listwa ścienna pasowała do danego wnętrza.

listwy ścienne mdfMożemy zastosować farbę akrylową czy też lateksową, wszystkie są bezpieczne dla MDF, dlatego nie ma żadnych obaw, że farba wejdzie w reakcję z zastosowanym podkładem i emulsją lateksową, która posłużyła producentowi do gruntowania listwy. Co jeszcze ważne, to fakt, iż te listwy z MDF są całkowicie odporne na wilgoć, dlatego mogą być montowane także w pomieszczeniach o specyficznej wilgotności, na przykład w kuchni. Gdy gotujemy (a robimy to zapewne codziennie), para wodna tworzy wilgoć w całym pomieszczeniu. Na szczęście z listwami z MDF nic się nie stanie i będą dobrze się sprawdzać przez wiele lat mimo takich warunków. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że montaż takich listew jest naprawdę prosty; wystarczy zastosować klej montażowy do płyt MDF. Mocowanie będzie solidne i listwy nie odpadną.

Konkludując, jeśli zależy nam na estetycznym wykończeniu wnętrza, powinniśmy przeprowadzić aranżację z dbałością o najmniejszy nawet szczegół. Zatem nie bagatelizujmy doboru odpowiednich listew ściennych, które mimo że są takie niepozorne, mają znaczenie dla uzyskanego wyglądu wnętrza. Wybierzmy listwy MDF wysokiej jakości, które prezentują się naprawdę estetycznie.