Krzesła do jadalni nie muszą być nudne, proste, w naturalnym kolorze drewna. W ofercie najlepszych sklepów znajdziemy krzesła wykonane z różnych materiałów, w różnych kolorach i w niespotykanych kształtach. Jakie z nich warto wybrać? To na pewno zależy od tego, jaki styl urządzania wnętrz jest nam najbliższy, jak również to, ile możemy przeznaczyć na takie krzesła. 

Tapicerowane krzesła do jadalni wciąż na topie

krzesła do jadalniNajbardziej klasycznym wyborem są tapicerowane krzesła do jadalni. Są wykonane z drewna i mają materiałowe oparcie i siedzisko. To opcja najlepsza to wnętrz tradycyjnych, dla osób które lubią sprawdzone rozwiązania ponad ryzykowne eksperymenty. To także najłatwiejsze do znalezienia krzesła, bo dostępne są w każdym sklepie. Wadą jest to, że mają ograniczoną paletę kolorów. Innym rodzajem krzeseł są krzesła mające tapicerkę na całości (oparcie i siedzisko), a jedynie nóżki są drewniane, są także krzesła całkowicie zasłonięte materiałem, ,,obite” od zagłówka do podłogi. Taka opcja jest dobra do wnętrz wysmakowanych i eleganckich. Tapicerka dostępna jest w wielu kolorach, stosuje się także bogato zdobione materiały wysokie jakości. Takie krzesła są zatem bardzo dekoracyjne, dają wiele możliwości aranżacyjnych. Wadą będzie wyższa cena i mniejsza dostępność. Kolejnym materiałem na krzesła jest skóra.

krzesła do jadalniTo materiał luksusowy, zatem drogi. Wymaga także specjalnego traktowania i czyszczenia specjalnymi środkami. Skóra jest materiałem gładkim i lśniącym. Wygląda dobrze we wnętrzach kolonialnych, nowoczesnych, jak i industrialnych. Krzesła metalowe na pewno są bardzo trwałe i łatwe w czyszczeniu. Mogą też mieć ażurowe oparcia, czy dekoracyjne nóżki. Jednak nie są zbyt miękkie, ani wygodne. Podobnie jest z krzesłami z tworzywa sztucznego. To krzesła tanie, ale mało praktyczne i estetyczne. Do jadalni w stylu ekologicznym czy egzotycznym najlepszą opcją będą bez wątpienia meble drewniane lub rattanowe. To materiały naturalne, dlatego też podkreślają styl jadalni, a przy tym są wygodne. Szczególnie meble rattanowe są solidne, mają wysokie oparcie i szerokie podłokietniki. Zawsze można do nich dokupić poduszki, dzięki czemu będą jeszcze wygodniejsze i miękkie.

Meble rattanowe sprawdzą się także na balkonach i tarasach. Dobór odpowiedniego materiału na krzesła do jadalni powinien być podyktowany względami praktycznymi, estetycznymi, jak również finansowymi. Najtańsze będą krzesła z tworzywa sztucznego, najbardziej estetyczne krzesła obijane tapicerką, natomiast najłatwiejsze w utrzymaniu (czyszczeniu) krzesła metalowe.