wycinka drzew

Choć ochrona środowiska jest podstawowym obowiązkiem każdego z nas, czasami zdarzają się sytuacje, że konieczna jest wycinka drzew. Na przykład pod nowe inwestycje. Dla centrów miast to naprawdę wielka szkoda – jeszcze dobrze, jeżeli w takim mieście znajdują się parki, dzięki którym ludzie mają bliski kontakt z przyrodą, jednak inaczej jest w sytuacji, gdy takiego parku czy skweru w danym mieście nie ma.

Wycinka drzew przez profesjonalistów

wycinka drzewWówczas wycinka każdego pojedynczego drzewa jest wielką stratą. Szare blokowiska nie poprawią ludziom samopoczucia. Niestety czasami wycinka jest konieczna. Jednak oczywiście nie można robić tego samowolnie – konieczne jest posiadanie zgody od odpowiednich władz gminnych. Zasady są takie, że po zgłoszeniu prośby o wycinkę drzewa, musimy czekać 14 dni na odpowiedź z urzędu. W czasie tych dwóch wyznaczonych tygodni powinny być przeprowadzone naoczne oględziny drzewa – istotne bowiem przy podejmowaniu decyzji na jego temat jest to, jakie ma ono wymiary – chodzi o obwód na wysokości 5 centymetrów. Jeżeli w czasie tych 14 dni przyjdzie do nas odpowiedź odmowna – nie możemy ruszyć drzewa. Jeżeli zaś minie termin, a nas powoli zacznie przytłaczać ta cisza, gdyż urząd nie dał żadnej odpowiedzi, możemy od razu się uspokoić. Brak odpowiedzi odmownej oznacza, że możemy przystąpić bez obaw do działania.

wycinka drzewPamiętajmy jednak, aby takiej wycinki nie przeprowadzać samodzielnie, konieczne będą bowiem odpowiednie, profesjonalne elektronarzędzia. Nierzadko konieczne jest przeprowadzanie także dodatkowych prac na wysokości (odcinanie poszczególnych gałęzi), a wówczas konieczny może być podnośnik koszowy. Jeżeli więc interesuje nas sprawna wycinka drzew w Bydgoszczy, wybierzmy firmę, która może pochwalić się dużym doświadczeniem w tym temacie. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wszystkie prace zostaną przeprowadzone w sposób prawidłowy oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Teren zostanie odpowiednio zabezpieczony i roboty nie będą stwarzać zagrożenia dla osób postronnych. Sami pracownicy również będą mogli być pewni swojego bezpieczeństwa. Zazwyczaj wycinka drzewa przebiega bardzo szybko – to raptem kilka godzin pracy. Następnie konieczne jest usprzątnięcie terenu, ale to też jest zadanie dla firmy, na współpracę z którą się zdecydowaliśmy.

To oni muszą zostawić teren w stanie idealnym, bardzo często też proponują od razu zabranie ściętego drzewa, abyśmy my nie musieli się tym przejmować. To z pewnością ułatwi nam prace – będziemy mogli zająć się już swoją inwestycją, a nie porządkowaniem terenu.