grzejniki stelrad

Wybór odpowiedniej pompy, kotła, czy pieca na paliwo stałe jest na pewno ważne, bo od jego wydajności i efektywności zależy to ile nas będzie kosztowało utrzymanie pożądanej temperatury w domu oraz jak często trzeba będzie dokonywał drobnych napraw lub konserwacji sprzętowych.

Grzejniki w klasycznej wersji

grzejniki pokojoweJednak również wybór grzejników ma tutaj znaczenie, w końcu przez nie ,,dociera” do nas ciepło. Co trzeba wiedzieć o grzejnikach? Na pewno dostępne są teraz one w wielu rodzajach. Najbardziej popularne są płytowe grzejniki pokojowe Purmo. Są to klasyczne, prostokątne, białe grzejniki. Biel to kolor uniwersalny, więc taki grzejnik będzie pasował do każdego pokoju. Dodatkowo są one dosyć małe, można je spokojnie umieścić pod parapetem i nie będą one zbytnio widoczne. Jeśli chodzi o grzejniki marki Purmo to są one dostępne w niskiej cenie, która jednak nie wiąże się z niską jakością. Dobry grzejnik z gwarancja na dziesięć lat, z dobrej blachy można zakupić już nawet za dwieście złotych. Firma Purmo oferuje grzejniki z podłączeniem dolnym lub bocznym. Do pokoju można zakupić także grzejniki dekoracyjne. Obecnie nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o ich projekty.

grzejniki pokojoweZnajdziemy tu grzejniki w każdym kolorze i kształcie, a także ozdobne kaloryfery z nadrukami, a nawet z lustrem! Grzejnik przykładowo może mieć kształt zielonego liścia, mieć obudowę z naturalnego drewna, mieć półokrągły wydłużony kształt w pionie, czy też przypominać kształtem drabinkę. Taki grzejnik będzie nie tylko dawał dużo ciepła, ale także będzie świetnie wyglądał w pokoju urządzonym w dowolnym stylu. Oczywiście, taka opcja grzejna będzie droższa od zwykłego grzejnika płytowego, jednak jego walory estetyczne są niepodważalne. O czym jeszcze warto pamiętać przy zakupie grzejników? Z pewnością jego rozmiary są ważne. Powinny być one dopasowane do wielkości pomieszczenia, jak również szerokości parapetu. Wiele osób najpierw robi krótki parapet, a potem montuje gruby grzejnik i jest niezadowolonych, że wystaje on poza obrys parapetu. Grzejniki mogą mieć podłączenie z górnej bocznej krawędzi, dolnych rogów lub z dołu ze środka. Stamtąd biegną rury grzewcze łączące grzejniki z piecem centralnego ogrzewania.

Warto zaznaczyć także fakt, iż w pokoju można montować grzejniki będące niezależne od pieca c.o., czyli grzejniki elektryczne oraz płyty grzewcze na podczerwień. Takie kaloryfery można niekiedy montować nawet na suficie czy wysoko na ścianie, mają standardowo kształt płaskiej płytki w kolorze białym. Są łatwe do zamontowania i świetne w użytkowaniu.