kamienny dywan

Szukając ciekawych rozwiązań w kwestii podłóg na pewno natkniemy się na takie określenie jak kamienny dywan. Jest to połączenie naturalnych, drobnych kamyczków oraz żywicy w której są zatapiane. Do tej pory mogliśmy albo stosować posadzki epoksydowe, idealnie równe i gładkie, albo tez w ogrodzie wysypywać luzem kamienie na ścieżki.

Kamienne dywany – co oferuje rynek?

kamienny dywanTeraz z połączenia tych dwóch materiałów powstały kamienne dywany. Można je stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, na balkonach, tarasach, podjazdach, schodach, czy ścieżkach ogrodowych. Taka posadzka posiada wiele ciekawych właściwości, dzięki czemu warto jest się nią zainteresować. Taka powierzchnia jest odporna na ścieranie się, jest antypoślizgowa, a woda jej nie uszkodzi. Jest odporna także na mróz i na ciepło, można ja wykorzystać także w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Kruszywo to materiał trwały i wytrzymały, ale przy tym jest dobry dla osób cierpiących na alergię. Łatwo utrzymać go w czystości, mimo lekko chropowatej powierzchni. Taka nierówna powierzchnia delikatnie masuje nasze stopy, nadaje się zatem do przestrzeni wokół basenów i w łazience. Ponadto, połączenie kamieni i żywicy sprawia, że możemy zaprojektować wzorzysty kamienny dywan z Wrocławia. Do wyboru są kamyczki w różnych kolorach, które można także ze sobą łączyć.

kamienny dywanPrzez to kamienny dywan nie musi być jednorodny. Wykonuje się go jak zacierki, więc kruszywo będzie układało się w fale, zygzaki, okręgi, czy pasy. Zaprojektowanie dywanu z kamienia jakiego nie będzie miał nikt inny jest możliwe, poprzez różne zestawienia kolorów i wzorów. Dywan nie jest gruby, a dzięki chropowatej strukturze nie będzie widać drobnych nierówności. Pomysłem na wzór dywanowy jest zastosowanie jednego kruszywa na wierzch stopni schodów i innego do boków, wykonanie ciemniejszej ramki po dwóch stronach ścieżki i jasnego wypełnienia, czy też ułożenie kruszywa w kształt okręgów różnej wielkości. Koszt wykonania takiego dywanu do okołu kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy. Nie jest to zatem wysoka cena. Znacząco drożej wyszłyby gładkie posadzki z żywicy epoksydowej czy posadzki kamienne. A trwałość i funkcjonalność kamiennego dywanu jest porównywalna z tymi materiałami.

Warto wybrać przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem w kwestii wykonywania kamiennych dywanów, ponieważ nie jest to prosta technika. Całość musi być równo zacierana, żeby nie było wybrzuszeń, należy też dobrze przygotować podłoże pod dywan. Dobra firma szybko wykona dla nas dobrej jakości posadzki z kruszywa.