dachy z blachodachówki

Osoba decydująca się na budowę własnego domu, przed przystąpieniem do prac stara się dopracować każdy szczegół. Dużo uwagi poświęca między innymi dachowi – w końcu to on będzie miał spory wpływ na wygląd zewnętrzny powstałego budynku.

Czy warto wybrać blachodachówkę?

dachy z blachodachówkiKolorystycznie powinien dobrze komponować się z elewacją, jednak jest to najmniejszy problem – gdyż w ofertach producentów znajduje się szeroka gama kolorystyczna farb elewacyjnych, bez problemu znajdziemy więc coś odpowiedniego. Ważniejszą kwestią jest to, z jakiego materiału powinien być wykonany dach. Wśród propozycji znajduje się dachówka ceramiczna, blachodachówka, gont bitumiczny i dachówka cementowa. Wiele osób kieruje się ceną, jednak pod uwagę należy brać przede wszystkim trwałość danego rozwiązania. Dachy z blachodachówki w Otwocku spełniają zarówno pierwszy warunek – a więc ich koszt nie jest wysoki – jak i drugi: trwałość i wytrzymałość. Według producentów blachodachówek, dachy wykonane z tego materiału, odznaczają się ponadczasowością – stal bowiem sprawia, że budynek wygląda nowocześnie, choć równocześnie wyglądem blachodachówka niewiele odbiega od swoich cementowych czy ceramicznych odpowiedników.

dachy z blachodachówkiNa plus można przedstawić jej lekkość – dzięki temu montaż jest prosty, przebiega szybko i bez problemów. Blachodachówka sprawdza się dobrze w przypadku prostych konstrukcji, jak i przy dachach o bardziej skomplikowanym kształcie. Wielu producentów oferuje modułowe blachodachówki – takie arkusze pozwalają na sprawny transport, jak i wspomniany już prosty montaż. Dzięki nim możliwe jest także ograniczenie do minimum strat materiału – kupujemy dokładnie tyle blachodachówki, ile potrzebujemy. Decydując się na blachodachówkę, możemy liczyć też na dobrą ochronę domu przed opadami i innymi czynnikami atmosferycznymi. Zmienna pogoda nie ma negatywnego wpływu na właściwości materiału. Dodatkowo producenci często nakładają na blachodachówkę powłokę, która nie tylko zwiększa ich trwałość, ale także chroni przed korozją, którą mogłyby wywołać opady. Powłoka taka zabezpiecza materiał też przed blaknięciem spowodowanym intensywnym oddziaływaniem światła słonecznego.

Zamawiając blachodachówkę od producenta, pamiętajmy też o komponentach, które będą niezbędne podczas prac nad kompleksowym systemem dachowym. To przede wszystkim ławy kominiarskie, systemy rynnowe i pasy nadrynnowe, kominek wentylacyjny, a także gąsior baryłkowy oraz wiatrownice. Montażysta powinien posiadać na swoim wyposażeniu także drabinę ścienną oraz dachową, która zapewni mu bezpieczeństwo.