wiertarka milwaukee

Trudno dostępne miejsce wiercenia oraz materiał, który ciężko przewiercić, to wyzwania dla majsterkowicza wyposażonego w bardzo wydajną wiertarkę Milwaukee. Firma ta produkuje narzędzia z udarem lub bez, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Niektóre parametry są bardziej istotne od innych – np. moment obrotowy jest szczególnie ważny.

Nowoczesna markowa wiertarka

wiertarka milwaukeeWarto jednak zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy, aspekt budowy wiertarki, gdyż tylko w ten sposób można znaleźć sprzęt, z którego użycia majsterkowicz będzie naprawdę zadowolony. Istotną kwestią jest bezprzewodowość – większość współczesnych wiertarek nie jest zasilana elektrycznie poprzez kabel, a za pomocą wysoce wydajnego akumulatora litowo-jonowego. Ilość Ah określa, jak długo bateria będzie działała na pojedynczym ładowaniu. Zużycie prądu jest zależne od materiału, w jakim majsterkowicz wierci. Aby nie być zaskoczonym rozładowanym akumulatorem, warto nabyć dodatkowy, który – wcześniej naładowany – będzie ratował pracę majsterkowicza, który nie chce, aby stan baterii wymuszał przerwę w czynności wiercenia. Bardzo ważnym parametrem jest moment obrotowy, ponieważ wyznacza on możliwość stosowania wiertarki względem materiałów twardszych lub bardziej miękkich.

wiertarka milwaukeeDoradzając innym majsterkowiczom wybór narzędzia, warto opisać funkcję zmiany momentu obrotowego, dzięki której polecana wiertarka Milwaukee będzie mogła być przystosowana do różnych rodzajów materiału. Istnieją wiertarki bez udaru lub udarowe. Te ostatnie przydadzą się do wiercenia w betonie lub innym materiale o dużej twardości. Niektóre z tych narzędzi mają funkcję wyłączenia udaru, dzięki czemu można za ich pomocą wiercić także w miękkich tworzywach czy drewnie. Jeśli majsterkowicza, któremu poleca się sprzęt Milwaukee, nie interesuje funkcja wiercenia udarowego, najlepiej aby wybrał zwykłą wiertarko-wkrętarkę. Możliwość mocowania wkrętów jest niezwykle przydatna – podobnie jak wiercenie. Milwaukee oferuje urządzenia bezprzewodowe z dwóch serii, czyli M12 i M18. Istotnym parametrem jest możliwość wymiany uchwytu, dzięki czemu nawet jeśli rączka się zużyje, sprzęt będzie mógł odzyskać dawną sprawność. W zależności od tego, czego potrzebuje majsterkowicz, należy polecić mu wiertarkę udarową lub pozbawioną funkcji wiercenia udarowego.

Ten drugi rodzaj urządzenia znakomicie się sprawdzi, jeśli znajomy pracuje wyłącznie z miękkim materiałem, takim jak drewno. Najlepiej, jeśli narzędzie jest wyposażone w bardzo pojemny akumulator, dzięki któremu majsterkowicz będzie mógł wygodnie pracować przez wiele godzin, nie martwiąc się o ciągnący się po podłodze kabel. Najważniejszy jest wysoki moment obrotowy – szczególnie, jeśli wiercenie ma dotyczyć twardego materiału.