kuchnie angielskia - piękna

Moda na kuchnie urządzone w stylu skandynawskim, prowansalskim, nowoczesnym, czy shabby chic wydaje się przemijać. Nie widać jednak godnego następcy tych trendów – obecnie każdy kieruje się tylko własnymi wymaganiami, a nie pragnie dopasowywać się do obowiązującej mody. Powstają kuchnie w wersji modern farm house, glamour, czy francuskim. Każda zdecydowanie różniąca się od pozostałych.

Kuchnia – jaką wybrać?

kuchnie angielskie na wymiar w gdańskuWarto jednak zwrócić uwagę na kuchnie angielskie na wymiar w Gdańsku. Łączą one w sobie to co najlepsze ze stylu retro, skandynawskiego, a nawet posiadają elementy glamour. Jak się prezentują? Na pewno dominuje w nich biel, jednak nie w odcieniu śnieżnym, a raczej mlecznym, złamanym. Może to też być delikatny kremowy, czy ecru. W tej kolorystyce utrzymane są przede wszystkim meble w zabudowie, ale nie tylko – te barwy pojawiają się też na ścianach oraz podłogach. Jak można przełamać te jasne barwy? Dobrym pomysłem będę ciemniejsze blaty ze zlewami, jak również położenie ciemniejszych kafli między blatami a szafkami wiszącymi. Najlepszy będzie tu kolor brązowy, miedziany lub ciemniejszy odcień szarego. Charakterystyczną cecha tych kuchni jest prostota wykonania zabudowy, ale równocześnie delikatne zdobienia, zazwyczaj przyjmujących formę żłobień we frontach meblowych.

kuchnie angielskia - pięknaCzęsto stosuje się też metalowe gałki i uchwyty w tym samym odcieniu co krany i zlewy – może to być miedziany lub lekko ,,przecierany” metal celowo postarzany. W ten sposób kuchnie angielskie łączą się ze stylem retro. A gdzie można przemycić elementy stylu glamour? Najczęściej jest to oświetlenie. Stosuje się żyrandole z metalową podstawą, zarówno białą jak i czarną. Do tego pojawiają się wiszące kryształy między ramionami lampy i oczywiście żarówki w łezkowym kształcie, imitującym formę płomienia świecy. Taki żyrandol skutecznie rozświetli całe pomieszczenie, szczególnie jeśli będzie umiejscowiony nad wyspą. Warto dodać także, że charakterystyczne dla angielskich kuchni są przeszklone szafki wiszące. Przypominają one okna ze szprosami. Dzięki takiej ,,ramce” i przeźroczystemu szkłu różnią się one od szafek nowoczesnych, zwykle mające prostokątne przeszklenie z matowego, oszronionego szkła.

Jak widać, kuchnie angielskie łączą ze sobą wiele stylów, jednak robią to tak, że nie stanowią przypadkowego zestawienia różnych elementów – całość jest spójna i atrakcyjna. Taka kuchnia będzie przytulna, funkcjonalna, jednocześnie nie nazbyt dekoracyjna, ale też nie surowa i nieciekawa. Warto jest zainwestować w jej wersję na wymiar.