Garaż

Garaże blaszane mogą być zaliczone do tych najbardziej popularnych rodzajów budynków gospodarczych. Ich budowa jest bardzo tania, dodatkowo szybka, przez co są one doskonałym zastępstwem dla budynków murowanych. Oczywiście, tego rodzaju budynki wymagać będą odpowiedniej izolacji termicznej.

GarażJak wiadomo bowiem, blacha nie może być zaliczona do tych najskuteczniejszych rodzajów izolatorów termicznych i wymaga odpowiedniego wzmocnienia. Do materiałów, które doskonale sprawdzać się będą w czasie izolacji blachy zaliczony może być styropian. Do wzmocnienia odporności garażu na nadmierne nagrzewanie się czy też oziębianie, wystarczające będzie użycie arkuszy o grubości od 3 do 4 cm. W przypadku, gdy zależeć nam będzie na uzyskaniu jeszcze bardziej korzystnych efektów termoizolacyjnych, warto wykorzystywać skuteczniejsze płyty polistyrenu ekstrudowanego XPS. Aby oszczędzić na termoizolacji garażu, prace z tym związane warto wykonywać jednocześnie z budynkiem mieszkalnym. Do ocieplenia garażu bowiem z powodzeniem wykorzystać można resztki materiałów, które pozostały po wykonaniu tego typu prac, co jeszcze bardziej zmniejsza związane z tym koszty.

GarażOsoby, którym zależy na maksymalnym zwiększeniu skuteczności termoizolacji, powinny zdecydować się na wykorzystywanie poliuretanowej pianki natryskowej. Piana jest aktualnie bezproblemowo dostępna w dedykowanych pojemnikach do samodzielnej aplikacji. W związku z takimi właśnie pracami nie trzeba więc będzie korzystać z usług specjalistycznej ekipy remontowej czy też wykończeniowej. Doskonale podczas termoizolacji blaszaka sprawdzać się będzie również wełna mineralna. Może to jednak zwiększyć wysiłek poniesiony w związku z tymi pracami i zwiększyć koszty. W takiej sytuacji konieczne będzie często stworzenie dedykowanej podkonstrukcji, odpowiedzialnej za podtrzymywanie wełny. Nie obejdzie się z pewnością również bez zastosowania dedykowanej folii ochraniającej. Tak naprawdę jednak wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego podyktowany być powinien indywidualnymi oczekiwaniami.

W obecnym czasie zwraca się szczególny nacisk na rosnącą popularność garaży, które stworzone zostały z blachy. Jak się bowiem okazuje, ich jedyną zaletą nie jest niska cena ich montażu czy zakupu wymaganych do budowy materiału. Kolejną, nie mniej równie ważną, są zalety związane z możliwością zastosowania izolacji termicznej w przypadku garażu z blachy. Dzięki temu, jego parametry użytkowe będą mogły ulec jeszcze dodatkowemu zwiększeniu, a korzystanie z garażu będzie niezwykle komfortowe.