wymiana powietrza

Od pewnego czasu zwraca się szczególny nacisk na konieczność zastosowania w domu czy w mieszkaniach nowoczesnych systemów wentylacji, szczególnie tych połączonych z odzyskiem ciepła. Dzięki takim właśnie instalacjom można zadbać o zachowanie w mieszkaniu korzystnych warunków, bez narażania się na utratę ciepła i wzrost rachunków za ogrzewanie.

Szczególnie często wykorzystywanym obecnie systemem wentylacji jest instalacja rekuperacyjna

rekuperacja w inowrocławiuSystem rekuperacji wraz z biegiem czasu cieszy się coraz większym powodzeniem z kilku ważnych względów. Przede wszystkim system ten umożliwia bieżące usuwanie z powietrza wszelkich zanieczyszczeń czy też nadmiaru wilgoci. Jest to bardzo ważne w pomieszczeniach takich, jak na przykład kuchnia czy łazienka, gdzie podobne problemy są szczególnie dotkliwe. Rekuperacja pozwala również na nawiewanie oczyszczonego i uzdatnionego powietrza do pomieszczeń użytkowych, w szczególności takich jak salon oraz sypialnia. Nowoczesne systemy rekuperacji wyróżniają się działaniem, które w żadnym stopniu nie jest uciążliwe dla użytkowników. Transfer powietrza odbywa się w pełni naturalnie i bez generowania jakiegokolwiek dźwięku. Co więcej, procesowi wymiany nie będzie towarzyszyć zazwyczaj uczucie przepływającego powietrza czy też przeciągów. Rekuperacja w Inowrocławiu w niemal każdym przypadku działać będzie w zbliżony do siebie sposób.

wymiana powietrzaSkładać się będzie ona z urządzenia głównego, jakim jest rekuperator, wykorzystywany do wymiany powietrza. Oprócz tego działanie systemu uzależnione jest oczywiście od układu kanałów wentylacyjnych zazwyczaj takich, które znajdują się już w danym budynku. Rekuperator jest urządzeniem, który za pośrednictwem wspomnianych kanałów jest w stanie wyciągać z poszczególnych pomieszczeń zużyte powietrze. Na jego miejsce natomiast nawiewane jest powietrze świeże, czerpane bezpośrednio z zewnątrz. Rekuperator posiada zazwyczaj dedykowany wymiennik ciepła, co pozwala mu na uzdatnienie wpadającego przez kanały wentylacyjne powietrza. Dzięki temu niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych, zadbać można o możliwie jak najbardziej komfortowe warunki w mieszkaniu.

Korzystanie z rekuperacji wpływa pozytywnie na zmniejszenie kosztów eksploatacji danego wnętrza. Dzięki temu można z jednej strony unikać konieczności częstego wietrzenia, przy braku konieczności rezygnacji z wprowadzania do wnętrza budynku świeżego powietrza. To zaś wpływa z na większy komfort domowników oraz zachowanie przez nich dobrego zdrowia oraz zmniejszenie zapadalności na infekcje.