części do opryskiwaczy

Współczesne rolnictwo na szeroką skalę korzysta z rozwiązań, które pozwalają na ochronę roślin przed szkodnikami i stymulację ich wzrostu. W tym celu wykonuje się opryski. Rolnicy ułatwiają sobie pracę, wykorzystując specjalistyczny sprzęt. Jedną z maszyn, która umożliwia pracę na roli jest opryskiwacz. Dbanie o stan techniczny takiego sprzętu wymaga wykonywania regularnych przeglądów, a także wymiany uszkodzonych i zużytych części.

Można sięgać po markowe produkty lub tańsze zamienniki

dopasowane części do opryskiwaczy rolniczychNa rynku dostępne są opryskiwacze rolnicze, które różnią się od siebie pojemnością zbiornika, szerokością belki czy technologią rozpylania. Rolnicy korzystają z opryskiwaczy ciągnionych, zawieszanych lub samojezdnych. Płyn tłoczony jest ze zbiornika do dysz opryskiwacza przez specjalną pompę hydrauliczną. Rolnik może sterować opryskiwaczem z poziomu zamontowanego w kabinie komputera. Daje to bardzo szerokie możliwości konfiguracji. W przypadku, gdy ciecz w zbiorniku będzie zanieczyszczona, może dojść do zapchania dysz lub rozpylaczy i wówczas niezbędna będzie ich wymiana na nowe. Od rodzaju rozpylaczy zależy też kształt strugi, która jest natryskiwana na rośliny uprawne. W przypadku nieprawidłowego wskazania ciśnienia należy sprawdzić czujnik lub manometr.

części do opryskiwaczyWysokiej jakości dopasowane części do opryskiwaczy rolniczych można kupić w hurtowniach, serwisach lub bezpośrednio od producentów. W przypadku nowych urządzeń warto inwestować w części od markowych producentów, co wydłuża żywotność całego opryskiwacza. Serwisując starszy sprzęt, który coraz częściej ulega awariom, można zainwestować w części zamienne od alternatywnych producentów. Są one starannie dopasowanymi zamiennikami, które przeważnie są znacznie tańsze. Kupując części zamienne, trzeba skupić się przede wszystkim na ich dopasowaniu. Zapchaniu dysz i rozpylaczy można zapobiec, dbając o dobry stan filtrów sekcyjnych. Zwykle znajdują się one w metalowych obudowach, które są odporne na korozję. Filtry mogą być samoczyszczące.

Częścią, której wymiana może okazać się bardziej kosztowna, jest pompa elektryczna. To element, który zapewnia transport cieczy między zbiornikiem, a dyszami. Wymiana pompy może kosztować nawet kilkaset złotych. Najbardziej kosztowna będzie naprawa komputera sterującego. Takie urządzenie może kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, dlatego trzeba dbać o jego stan techniczny. Dbanie o opryskiwacz to nie tylko wymiana części na nowe, ale też regularne serwisowanie i prawidłowa obsługa.