Rząd ławek parkowych

Z myślą o pieszych, którzy spacerują po parkach, promenadach czy deptakach turystycznych miejscowości władze miasta często muszą zapewnić odpowiednią ilość ławek. Jeśli jest ich więcej, trzeba liczyć się z poniesieniem adekwatnych kosztów. Istnieją jednak pewne sposoby na to, by skutecznie zminimalizować związane z tym obciążenie finansowe. Przede wszystkim przy hurtowej ilości tego typu elementów warto stawiać na tańsze, choć niekoniecznie gorszej jakości surowce, takie jak np. beton z dodatkami drewnianych lub metalowych części.

Koszty zakupu betonowych ławek parkowych

Istnieje wiele typów popularnych siedzisk umieszczanych w miejscach użyteczności publicznej, które zaliczyć można do dośćBetonowe ławki w parku budżetowych opcji. W przypadku takich elementów miejskiej architektury, jak betonowe ławki parkowe cena wcale nie musi być wysoka. Przy zakupie ich hurtowej ilości często można bowiem liczyć na zniżkę od producenta. Jeśli postawi się na solidne konstrukcje wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów, to z pewnością wytrzymają one wiele lat bez konieczności podejmowania napraw. Wyróżniają się wysoką funkcjonalnością, ale są też ciekawym elementem estetycznym, który doskonale urozmaica wizualnie daną przestrzeń miejską. Do wyboru są obecnie zarówno stylowe wersje klasyczne, jak i nieco bardziej nowoczesne opatrzone wzorami.

Rząd ławek parkowychDokładny koszt ławek będzie zależał głównie od jakości i ilości wykorzystanych materiałów konstrukcyjnych, a także wymiarów obiektu. Mniejsze egzemplarze będą o wiele tańsze. Istnieje też możliwość zlecenie indywidualnego projektu, rezultatem czego będą unikalne ławki lub inne elementy architektoniczne. Najdroższe modele to te, które wyposażone są w pozłacane lub posrebrzane elementy. Tego typu opcję poleca się do prywatnych posesji. W parkach i innych obiektach użytku publicznego byłyby one bowiem za bardzo narażone na potencjalne akty wandalizmu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na solidne, lecz wciąż estetyczne warianty wykonane z betonu z dodatkiem drewna lub metalu.

Ceny ławek parkowych zależą w dużej mierze od renomy ich producenta na lokalnym rynku. Jeśli ten cieszy się popularnością, to można spodziewać się także wyższych kosztów. Jednak biorąc pod uwagę to, że zyska się solidny produkt, który przetrwa wiele lat bez widocznych śladów zniszczeń, to warto poświęcić większe kwoty. Należy rozważyć także możliwość zatrudnienia ochrony na terenie obiektu. Ta z pewnością dopilnuje, by przestrzeń nie została zdemolowana przez wandali, a to z kolei zapobiegnie naprawom i wydawaniu pieniędzy na nowe ławki.