okna i drzwi drewniane

Odpowiedni wystrój wnętrza stał się bardzo ważnym elementem całości mieszkań w dzisiejszych czasach. Niezwykle ważne jest połączenie odpowiedniej funkcjonalności z przyjemną dla oka estetyką, która zagwarantuje dobre wrażenie wywarte na każdej osobie odwiedzającej nasz dom.

Okna drewniane dostępne na rynku

okna i drzwi drewnianeJednak w trakcie urządzania takiego mieszkania nie powinniśmy zapominać o nas samych i naszych, własnych pomysłach. To właśnie one budują indywidualizm i oryginalność każdego wnętrza i zapewniają, że będzie się ono wyróżniać na tle innych. Nie należy więc o tym zapominać, gdyż w domu urządzonym nie pod nas samych, nie będziemy się dobrze czuć i nie będzie on sprawiał wrażenia prawdziwie naszego. Istnieje wiele, różnych rozwiązań, które nadają wnętrzu charakteru i elegancji. Przykładem są chociażby drewniane drzwi i okna, które prezentują się niesamowicie dobrze i na pewno dodadzą tego czegoś każdemu wnętrzu w jakim zostaną zamontowane. Jednak tego typu konstrukcje oprócz walorów estetycznych, pełnią także role bardzo funkcjonalną i użytkową. Drzwi i okna drewniane są bardzo trwałe i wytrzymałe, charakteryzuje je wysoka wytrzymałość na różnorakie uszkodzenia mechaniczne, bardzo ciężko jest je zarysować, czy usunąć kawałek powierzchni.

okna i drzwi drewnianeJest to zupełne przeciwieństwo ich odpowiedników z niskiej jakości sklejek, płyt wiórowych, czy PC, które charakteryzują się wysoką kruchością i małą odpornością na powstawanie wszelkiego rodzaju wgnieceń i tym podobnych uszkodzeń mechanicznych. Drewniane konstrukcje tego typu pasują do wszelkiego rodzaju wystroju wnętrz, dzięki czemu są one bardzo uniwersalne i przy tym wszystkim nie tracą ani odrobinę na swojej wysokiej funkcjonalności. Pomimo faktu, że prezentują się raczej bardziej elegancko, to można je montować zarówno we wnętrzach z wystrojem bardziej nowoczesnym, jak i klasycznym. Jednak nie są to jedyne plusy, energooszczędne okna i drzwi drewniane są niesamowicie popularne na rynku i trafiają do coraz to większej ilości mieszkań. Naturalna struktura drewna znacząco wspomaga oszczędzanie energii. Ze względu na wielowarstwową strukturę drewna, posiada ono bardzo niski współczynnik przepuszczalności cieplnej, a zatem doskonale izoluje ono od zima z zewnątrz budynku. Dodatkowo pozwala ono zachować to już znajdujące się w środku budynku i skutecznie je gromadzi od wewnętrznej strony, co jest dodatkową blokadą przed zimnem.

Dlatego też w przeciwieństwie do drzwi ze sklejek, czy płyt wiórowych, drzwi drewniane praktycznie nigdy nie są zimne od wewnętrznej strony. Wszystkie te cechy zadecydowały o ciągle rosnącej, ogromnej popularności drewnianych drzwi i okien.