prace remontowe

Odgłosy kroków, spadających przedmiotów, szum wody w rurach, a nawet słyszalne dość głośno i wyraźnie rozmowy zachęcają do izolacji akustycznej w domu. Poprawnie dobrana i wykonana izolacja podłogi zapewnia efektywne tłumienie zarówno dźwięków powietrznych, jak i uderzeniowych.

Dobrze wykonane prace

prace remontoweRodzaj materiału do wykonania izolacji dźwiękowej zależy przede wszystkim od rodzaju stropu oraz schematu podłogi. Właściwie wykonana izolacja akustyczna ścian i podłogi w domu jednorodzinnym, bloku, czy domu szeregowym pozwoli odciąć się od uciążliwych hałasów — a tym samym komfortowo wypocząć. Dlatego warto już na etapie budowy zastanowić się jak skutecznie wygłuszyć ściany i podłogi. Pomóc nam w tym mogą różne firmy usługujące fachowe prace remontowe w ostrołęce — które wyjaśnią, na czym polega izolacja akustyczna i wprowadzą dogodne rozwiązanie w każdym stawianym bądź gotowym już domu. Dobiegający zza ścian hałas to także bolączka osób mieszkających w bloku, dlatego warto na etapie prac remontowych mieszkania zainwestować w izolacje akustyczne. Jest ono możliwe i liczy się tu odpowiednie dobranie materiałów, a także właściwe wykonanie, co zagwarantuje, że będzie pełnić dobrze swoją rolę. Skutecznym sposobem na izolację akustyczną w bloku bądź domu w przypadku hałasu uderzeniowego jest zastosowanie maty akustycznej i wykonanie tzw. podłogi pływającej.

prace remontoweTaka warstwa w konstrukcji podłogi pozwoli odizolować drgania, od konstrukcji budynku, o ile oczywiście będzie umiejętnie wykonana. Mata akustyczna doskonale redukuje poziom dźwięków uderzeniowych, aż o 19dB. A dzięki grubości zaledwie 2,5 mm nie powoduje kolizji wysokościowych. Materiały do izolacji akustycznej zazwyczaj kojarzone są z gąbkami, wełna lub watą i podobnymi materiałami, które są miękkie, lekkie i przede wszystkim porowate. Co zatem dobrze izoluje dźwięk? Najkorzystniejsze parametry akustyczne uzyskuje się, stosując podwieszane sufity z płyt gipsowo-kartonowych zamocowanych do konstrukcji wykonanej z kształtowników zimno giętych z wypełnieniem wełną mineralną lub szklaną. W tak szybko pędzącym świecie ważne jest, by wracając do domu zastać odpoczynek i spokój. Rozwiązania powyżej pozwolą w łatwy i skuteczny sposób poprawić izolację akustyczną w domu szeregowym, jednorodzinnym czy w bloku.

Izolacja akustyczna to nie tylko rozwiązanie dla podłogi, ale można również wygłuszyć hałas dochodzący ze ścian działowych. Trzeba jednak pamiętać o wyborze jak najlepszych materiałów i by wykonanie tych prac było wykonane przez fachowych pracowników.