rozgałęźnik

Zapewne nikt nie przepada za robieniem porządków. Omijamy szerokim łukiem wszystkie ścierki i mopy, okna myjemy kiedy już są całkiem zachlapane, a podłogę kiedy możemy się do niej przykleić.

Rozgałęźnik gumowy to sposób na poradzenie sobie z dużą ilością kabli

rozgałęźnikWolimy czas przeznaczony na sprzątanie wykorzystać do innych rzeczy przyjemniejszych np. oglądanie telewizji, czytanie książek, wyjście na spacer z dziećmi, czy słodkie leniuchowanie w weekend po tygodniu pracy. Porządkujemy swoje rzeczy i wyrzucamy te niepotrzebne raz do roku, cały czas potykamy się o kable, których nie chce się nam ułożyć. Co jednak, gdybyśmy nie musieli tyle sprzątać i porządkować? Tylko jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta: zrobić porządek raz a dobrze. Weźmy rozgałęźnik gumowy, rozplączmy wszystkie kable jakie mamy przy telewizorze i wszystko podłączmy tak, że będzie wiadomo, który kabel jest od czego. To pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu w przypadku, gdy któryś z kabli się poluzuje i obraz będzie niewyraźny. Obudowy metalowe pozwolą nam zamknąć w prostych, ładnych skrzynkach cały niechciany sprzęt elektryczny. Możemy tam ułożyć swoje narzędzia, drobne śrubki, gwoździki, które mogłyby się łatwo pogubić. Obudowy metalowe przydadzą się również, gdy chcemy, by nasza rozdzielnica budowała nie szpeciła swoim widokiem naszego podwórka. Zamknięcie jej w metalowej skrzynce sprawi, że nic jej się nie stanie, będzie do niej łatwy dostęp, a jednocześnie żadne kable nie będą wystawać i plątać się nam po podwórku. Podobnie możemy zrobić jeśli chodzi o licznik energii elektrycznej. Lepiej trzymać go w zamknięciu, żeby go nie uszkodzić. Przy porządkowaniu naszego domy na pewno przydadzą się również liczne pudełka, segregatory, teczki, organizery czy inne puzderka. Do każdego z nich wsadźmy rzeczy z jednej kategorii np. biżuteria niech będzie w jednym pudełeczku, bielizna w szafie niech nie wala się po półkach tylko leży zwinięta w koszach metalowych, a sztućce niech będą ułożone ładnie w specjalnym wkładzie do szuflady, z podziałem na noże, widelce, łyżki i małe łyżeczki.

Na koniec załóżmy jeszcze ogranicznik przepięć, żeby żaden sprzęt elektryczny się nam nie zniszczył i żebyśmy nie tracili zaoszczędzonego na niesprzątaniu czasu, na chodzenie do sklepów.