drzwi

Drzwi zewnętrzne przede wszystkim zapewniają domownikom bezpieczeństwo. Zamykając je można, schować się przed światem. Wybierając wersję z systemami antywłamaniowymi, można poczuć jeszcze większy stopień ochrony. Poza funkcją zabezpieczająca są jednak też wizytówką domu. Drzwi powinny reprezentować styl, który panuje wewnątrz. To z nimi w pierwszej kolejności stykają się goście.

Co warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych?

domowe drzwiWażnym aspektem w wyborze drzwi zewnętrznych jest materiał, z którego są wykonane. Najczęstszej drzwi zewnętrzne wytwarzane są z drewna, stali, PCV, aluminium lub włókna szklanego. Poza opcja z drewna, w każdym przypadku można dopasować wygląd wejścia przez zastosowanie pasującej okleiny lub foli. To pozwoli dostosować drzwi do stylu w jaki panuje w środku. Każdy ze wspomnianych komponentów, na których bazują drzwi, ma swoje zalety i wady. Wybór jest jednak ogromny i istnieje możliwość dopasowania drzwi do indywidualizowanych potrzeb i budżetu. Gdy rodzi się potrzeba na zewnętrzne drzwi w Białymstoku, czy innym mieście, przed ostateczną decyzją warto poradzić się specjalisty ze sklepu lub ekipy remontowej. Szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych, ale nie tylko, warto rozważyć zakup drzwi wyposażonych w system antywłamaniowy. Pozwoli to na spotęgowanie poczucia bezpieczeństwa. Tego typu drzwi charakteryzuje występowanie wzmocnionych zamków, ościeżnic oraz co najmniej trzech silne zawiasów. Skrzydło powinno być wykonane z mocnego materiału.

drzwiNiewykluczone jest występowanie elementów oszklonych – jest to wtedy szkło pancerne. Zarówno do montażu jak i do późniejszego użytkowania drzwi, konieczne są dodatkowe elementy. Czasem wchodzą one w zestaw z zakupionymi już drzwiami. Niektóre trzeba dokupić samodzielnie. Należy pamiętać o odpowiednim wyborze ościeżnic, okuć, progów, zamków, czy klamek. Jeśli w zestawie pojawiają się klamki, które nie pasują, warto rozważyć zakup innych, gdyż jest to element wymienialny. Ciekawym gadżetem dodatkowym do drzwi jest wizjer. Można dopasować go do wzrostu. Pozwala na sprawdzenie, kto stoi za drzwiami bez konieczności ich otwierania.

W wyborze drzwi zewnętrznych trzeba uwzględnić zarówno aspekt bezpieczeństwa jak i aspekt wizualny. Warto rozważyć zakup drzwi o cechach antywłamaniowych. Polecane jest też montaż wizjera, który pozwala zerkać na świat zza zamkniętych drzwi. Bogata oferta rynku stolarskiego umożliwia dostosowanie drzwi zewnętrznych do indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że drzwi są wizytówką domu. Powinny być bezpieczne, ale też atrakcyjne.