domy z drewna

Warunki klimatyczne w Polsce sprawiają, że możemy natrafić w ciągu roku na okres upałów, niezwykle wysokich temperatur oraz siarczyste mrozy sięgające nawet kilkudziesięciu stopniu Celsjusza poniżej zera.

Domy z drewna odporne na temperatury

domy z drewnaOczywiście wspomniane ekstrema pogodowe nie zdarzają się nagminnie, ale w ciągu lata wysokie temperatury mogą utrzymywać się nawet przez kilka tygodni, a mrozy potrafią zaskoczyć z dnia na dzień. W związku z takimi warunkami, budownictwo mieszkalne musi spełniać pewnego wymogi związane z odpowiednią izolacją termiczną oraz energochłonnością. Czy domy z drewna są w stanie spełniać współczesne standardy techniczne? Okazuje się, że nawet zmienne warunki atmosferyczne nie powinny w negatywny sposób wpłynąć na właściwości domu z drewna, ani też na komfort użytkowania takiego budynku o charakterze jednorodzinnym. Oczywiście powyższe stwierdzenie ma rację bytu przy założeniu, że budowa domów drewnianych przebiega z zachowaniem wszystkich wytycznych zawartych w projekcie. Duże znaczenie ma również kompetencja zespołu budowlanego, który podejmuje się realizacji projektu. Wiadomo, że budowa domów drewnianych wymaga sporego doświadczenia o obycia z drewnem.

domy z drewnaTrzeba wiedzieć jak z nim postępować oraz na jakie elementy domu trzeba zwrócić szczególną uwagę. Możliwość funkcjonowania w domu z bali wymaga odpowiednich działań w zakresie izolacji termicznej. Dotyczy to nie tylko ubytków ciepła przez szczeliny, które muszą być odpowiednio zabezpieczone, ale również doboru odpowiednich materiałów, które zapewnią komfort wnętrza przez cały rok. Utrzymanie temperatury wnętrza jest istotne zarówno w porze zimowej, jak i letniej. Nowoczesne domy z drewna pozwalają na osiągnięcie tego celu. Trzeba jednak zadbać o to, aby dobrana grubość poszczególnych elementów, jak i również wykorzystywany gatunek drewna były odpowiednio dopasowane do koncepcji konstrukcyjnej i budowlanej. W innym przypadku możemy spotkać się z koniecznością przebudowy całego domu i dostosowania go rzeczywistych warunków. Właśnie w takich przypadkach można ustalić czy projekt, na którym oparte są wszelkie prace budowlane jest dopasowany do realiów. Trzeba upewnić się, że budowa domu z bali nie pójdzie na marne. Zazwyczaj budowa domów drewnianych powinna być poprzedzona opracowaniem planu tworzonego na indywidualne zamówienie.

Architekt działający w polskich realiach będzie doskonale wiedział z jakich materiałów skorzystać oraz jaka grubość ścian będzie niezbędna do tego, aby mieszkania w wybudowanym domu z drewna było maksymalnie komfortowe.

Więcej o domach drewnianych na stronie http://jawordomy.com