szambo ekologiczne

Szambo ekologiczne to inaczej przydomowa oczyszczalnia ścieków, na której montaż decyduje się wielu właścicieli gospodarstw domowych. Zadaniem instalacji jest oczyszczenie ścieków i odprowadzenie czystej wody do gruntów lub według preferencji klienta – do zbiornika, z którego w dowolnej chwili będzie mógł wykorzystać wodę (na przykład do podlewania roślin).

Bezobsługowe szambo przydomowe

szambo ekologiczneJest wiele zalet montażu domowych oczyszczalni ścieków, o których mało osób zdaje sobie sprawę. Co warto wiedzieć o ekologicznych szambach? Domowe oczyszczalnie ścieków to przede wszystkim krok w kierunku ochrony środowiska. Za pomocą takich instalacji można zadbać o to, by ścieki nie trafiały do gruntów i zbiorników wodnych. Podnosi ona również wartość działki, na której znajduje się budynek. O ile początkowe koszta montażu instalacji mogą zniechęcić, tak późniejsze użytkowanie oczyszczalni jest znacznie tańsze niż tradycyjnego szamba. Inwestując w przydomową oczyszczalnię, nie trzeba się już więcej martwić o terminy wywozów ścieków oraz opłaty z tym związane. Całym montażem instalacji zajmują się profesjonalne firmy, które w ramach zleconej im pracy zajmą się zarówno przygotowaniem terenu pod szambo ekologiczne, jak i zainstalowaniem i skalibrowaniem całego urządzenia.

szambo ekologicznePomogą również w doborze najodpowiedniejszej oczyszczalni do warunków panujących na działce, gdyż nieprawidłowo wybrana instalacja może wygenerować dodatkowe, niepotrzebne koszta. Nowoczesne szambo ekologiczne jest bezobsługowe, a wywóz nagromadzonych ścieków występuje nie częściej niż raz w roku. Osoby obawiające się nieprzyjemnego zapachu nie muszą się martwić, gdyż domowa oczyszczalnia ścieków nie wydziela go. Instalacja może zostać zamontowana zarówno na małych, jak i dużych działkach. Niebywała wytrzymałość konstrukcji sprawia, że instalacja nie będzie wymagała żadnych napraw, ani tym bardziej wymiany – jest wyjątkowo odporna na niekorzystne warunki pogodowe. W niektórych sklepach można dodatkowo dokupić akcesoria do szamb ekologicznych, które ułatwiają kontrolowanie pracy oczyszczalni ścieków. Inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków pozwala zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy w ciągu kilku następnych lat.

Jednak nie tylko oszczędność jest ważna, ale również wiele innych zalet, jakie niesie ze sobą montaż szamba ekologicznego. Osoby instalujące urządzenie wspierają ochronę środowiska, nie muszą martwić się o częsty wywóz ścieków, a także odzyskują część wody, która może zostać użyta do podlewania roślin lub mycia maszyn rolniczych.