ptaki na linii

Obecność gołębi w ogrodzie, czy też na balkonie, może być bardzo niepożądana i niekorzystna z kilku względów. Dlatego też, bardzo ważne jest, aby jej skutecznie zapobiegać. Wydaje się, że skuteczną na to metoda jest stosowanie odpowiedniej jakości kolców. Takie kolce, traktowane są przez większość gatunków ptaków jako pewnego rodzaju przeszkoda naturalna.

Metoda na odstraszenie ptaków

gołębiePomimo tego, że polecane kolce na gołębie nie stanowią dla nich żadnego realnego zagrożenia, pełnia one bardzo skuteczną funkcję odstraszająca, chroniąc jednocześnie przed bytnością, a nawet gniazdowaniem tych właśnie ptaków. Ważne jest, aby wiedzieć o tym, że warto stosować jedynie te kolce, które wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że takie zabezpieczenie będzie przez cały czas narażone na oddziaływanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych w tym opadów deszczu, które mogłyby spowodować ich nieestetyczny wygląd już po krótkim czasie. Oczywiście, kolce takie, dzięki specjalnemu, stępionemu zakończeniu nie będą realnie zagrażać ptakom, a jednak wykonanie ze stali nierdzewnej da im większą odporność na wilgoć oraz oddziaływanie skrajnych temperatur.

ptaki na liniiJednocześnie, srebrny kolor takich kolców powoduje, że będą one doskonale dopasowywać się do różnych miejsc, oraz sytuacji. W jakich miejscach można zastosować takie właśnie kolce? Tak naprawdę możliwe zastosowania dla nich, są praktycznie nieograniczone. Stosuje się je bardzo często na balkonach, na parapetach, oraz na wszelkich zagłębieniach w murach budynku. Bardzo popularne jest również ich stosowanie w przypadku nieużytkowanych kominów w danym budynku, gdzie również bardzo lubią osiedlać się różne gatunki ptaków. Tak szerokie zastosowania takich kolców związane są zapewne z ich dostępnością w wielu różnych rozmiarach. Różnić się mogą zarówno same rozmiary takiego zabezpieczenia, jak też rozstaw pomiędzy poszczególnymi kolcami, co można dostosować do rozmiaru ptaków, przed których bytnością chce się uchronić. Ważne, by wybierać jedynie te kolce, wyprodukowane przez uznanych producentów.

W obecnym czasie zwraca się szczególną uwagę na rodzaj zabezpieczeń, które stosowane są w ogrodach, czy też na balkonach, przeciwko ptakom takim jak gołębie. Jednym z bardziej skutecznych zabezpieczeń, mogą się okazać specjalne kolce na gołębie. Wbrew pozorom, nie stanowią one dla tych ptaków żadnego realnego zagrożenia, ale jednak pełnią bardzo skuteczna funkcję odstraszającą, co powoduje, że można je stosować w wielu różnych sytuacjach.