producent desek kompozytowych

Drewno jest bardzo dobrym materiałem konstrukcyjnym i wykończeniowym, jednak posiada jedną, niezwykle istotną wadę – wchłania wilgoć. Jest materiałem zarówno kapilarnym i nasiąkliwym, jak i higroskopijnym, przez co nie bardzo nadaje się do stosowania na zewnątrz.

Producent doskonałych desek

producent desek kompozytowych Wykonanie pokrycia tarasu z tradycyjnych desek jest oczywiście możliwe, jednak nawet drogie egzotyczne gatunki tego materiału wymagają regularnej opieki i kontroli związanej z impregnacją już istniejącego pokrycia. Na szczęście producenci materiałów budowlanych wciąż poszukują materiałów, które mogą w jak najlepszy sposób zastąpić naturalne drewno. Jednym z rozwiązań najbardziej godnym uwagi są deski kompozytowe. Wykonuje się je z mączki drewnianej oraz polichlorku winylu, które podczas procesu wytwarzania są ze sobą łączone z dodatkiem odpowiednich polimerów oraz utwardzaczy. Panele kompozytowe nie są może doskonałe pod każdym względem, ale posiadają bardzo wiele zalet, których nie posiada klasyczne drewno. Przede wszystkim są nienasiąkliwe, dzięki czemu może być swobodnie stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

producent desek kompozytowych Polski producent desek kompozytowych oferuje produkty, które świetnie sprawdzą się zarówno na tarasach, jak i w ogrodzeniach. Można je podzielić na dwie główne grupy – pierwsza z nich to panele gładkie, a druga deski ryflowane. W zależności od ilości dodanej w procesie produkcji mączki drewnianej mogą one mniej lub bardziej przypominać w dotyku naturalne drewno, jednak dzięki sprasowaniu pod wysokim ciśnieniem nie posiadają one drzazg. Można więc poruszać się po nich bez butów, co jest dużą zaletą wtedy, gdy jednym z domowników jest małe dziecko. Ze względu na to, że kompozyt jest odporny na działanie wody i nie wymaga regularnych impregnacji osoby, które zdecydują się na ułożenie go na tarasie, będą cieszyć się trwałą okładziną nawet przez kilka lat. Długość gwarancji jest zależna od producenta, jednak zwykle obejmuje nawet kilkanaście lat, w ciągu których materiał nie powinien odkształcać się i butwieć pod wpływem działania wody. Deski kompozytowe występują w bardzo wielu kolorach, dzięki czemu można uzyskać przeróżne efekty aranżacyjne.

Dzięki niskiemu współczynnikowi wchłaniania w wilgoci materiał jest także odporny na rozwój grzybów i pleśni, co czyni go użytecznym w domach alergików. Utrzymanie w czystości paneli także nie sprawia żadnego problemu – wystarczy jedynie użyć miotły i klasycznego mopa oraz klasycznych środków chemicznych stosowanych do czyszczenia podłóg.