Garaż

Garaże blaszane wraz z upływającym czasem stają się konstrukcjami o coraz większej solidności. Coraz częściej okazuje się, że jest ona porównywalna do standardowych budynków murowanych, które również są często wykorzystywane do przechowywania w nich pojazdu. Aby tak jednak było, pamiętać należy o konieczności prawidłowego zakotwiczenia garaży blaszanych.

GarażJest to bardzo ważne, przede wszystkim biorąc pod uwagę ograniczoną masę takich obiektów. Powoduje to, że są one szczególnie podatne na silne porywy wiatru. Dlatego też, tak istotne jest prawidłowe kotwiczenie garażu do podłoża. Najlepiej wykonać to przy pomocy dedykowanych kotew sworzniowych. Te powinny być rozmiaru min. 100 x 10. Kotwiczenie garażu blaszanego może być wykonane samodzielnie. Aby mieć jednak pewność co do pozytywnych i trwałych rezultatów opisywanych prac, ich wykonywanie najlepiej jest zlecić profesjonalistom. Wiele firm, które zajmują się dostarczaniem i montażem garaży blaszanych u klienta, zajmują się również ich zakotwiczeniem. Zgodnie z prawem, każdy posiadacz garażu blaszanego musi przeprowadzić usługę jego zakotwiczenia. Taki obiekt bowiem, w czasie silnej wichury czy też burzy, stanowić może bardzo poważne zagrożenie. Aby kotwiczenie garażu do podłoża miało jakikolwiek sens, pamiętać należy o konieczności właściwego przygotowania gruntu do tego zadania.

GarażNajlepiej jest przymocować garaż do wylewki lub betonowego fundamentu. W tym celu wykorzystywane są bardzo często kotwy stalowe. Stosować je trzeba w ilości około 6 – 12 miejscach podłoża. Ilość wykorzystywanych w takich celach kotew uzależniona być musi od wielkości garażu. Przy mocowaniu z wykorzystaniem bloczków betonowych pamiętać należy o tym, aby między ścianą, a podłożem nie było żadnych szczelin. W tym celu, bloczki powinny być wkopane w ziemię na odpowiednią głębokość. Wiele osób zastanawia się, czy sens ma kotwiczenie blaszanego garażu do gołej ziemi. Takie połączenie jednak nie jest w stanie zagwarantować odpowiedniej, wymaganej trwałości.

Prawidłowe umocowanie garażu blaszanego do gruntu jest bardzo ważne. Wszystko przez wzgląd na fakt, że obiekt taki stworzony jest z materiałów, które nie mogą się pochwalić wysoką masą własną. Aby garaż nie stwarzał zagrożenia dla użytkowników bądź też przechodniów, bardzo ważne jest jego prawidłowe ustabilizowanie. W tym celu warto skorzystać z dedykowanych kotew, które wykorzystać można nawet w przypadku podłoża wykonanego z betonu. Usługę zakotwiczenia garażu mogą wykonać ekipy, zajmujące się montażem tej konstrukcji.