artemide lampy

Nowoczesne wnętrza coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Rezygnujemy z klasycznych, tradycyjnych wnętrz, na rzecz ciekawszych i bardziej luksusowych rozwiązań. Rezygnujemy też przy tym z masowo produkowanych mebli i dodatków do wnętrz, a zamiast nich wybieramy jedyne w swoim rodzaju unikatowe egzemplarze, często ręcznie robionych przedmiotów.

Czy artemide lampy to dobry pomysł?

artemide lampyTakie nowoczesne wnętrza mogą mieć dwa style. Pierwszy w nich to styl bogato zdobiony. Najczęściej spotykane są wtedy ekskluzywne lampy włoskie. Często są one ozdabiane kryształkami czy innymi połyskującymi elementami, przez co są bardzo dobrze widoczne. Niewątpliwie takie lampy, jak artemide lampy nie spodobają się każdemu. Jednak osoby lubiące przepych, przesadę, czy takie bogate zdobienia na pewno będą zachwycone. Jednak ekskluzywne oświetlenie włoskie to nie tylko kryształy, ale również prostsze formy. Często takie lampy mają kształt jakiejś figury geometryczne, ale bardziej zakręcony, na przykład lampa stojąca po rozpłaszczeniu miałaby kształt prostokąta, ale jest ona lekko zawinięta, przez co wygląda bardziej elegancko i oryginalnie. Takie lampy najczęściej występują w kolorach monochromatycznych, najczęściej w białym. Przez to takie lampy z łatwością dopasujemy do każdego wnętrza. Biel pasuje zarówno do naszej sypialni, jak i do kuchni czy łazienki. Na pewno będziemy zadowoleni z wyboru takich lamp.

Designerskie lampy włoskie mają jednak jedną wadę. Jest to ich cena. Takie lampy są bardzo drogie. Nie każdy na pewno będzie chciał wydawać pieniądze na same lampy, jeśli możemy kupić za to komplet mebli do całego pomieszczenia, ale warto się rozeznać w najnowszych trendach.