panele ścienne

Wnętrze domu możemy urozmaicić na wiele różnych sposobów, jednak nadal niewielka ilość osób zazwyczaj stara się postawić na innowacyjne rozwiązania, które będą w stanie jakoś wyróżnić ich własne cztery ściany spośród standardowych wystrojów wnętrz.

Tanie panele dekoracyjne 3d lepsze niż fototapety

panele dekoracyjne 3dJest jednak kilka sposobów, które mogą nas wystarczająco zainteresować. Jednym z takich wyborów są panele 3d, gdzie uwypuklą one nasze płaskie ściany, poprzez zastosowanie różnego typu wzorów trójwymiarowych, jak chociażby owale czy cegły. Drugim może być odpowiednio wysokiej rozdzielczości fototapeta, która pozwoli nam urozmaicić standardowe kolory, ulubionym krajobrazem. Te dwie opcje są naprawdę interesujące do rozważenia, jednak najczęściej nie warto zbytnio przesadzać pod względem różnorodności, więc dobrze zdecydować się na jeden z tych elementów. Zacznijmy więc porównanie tych dwóch obiektów, które mogą znaleźć się na naszej ścianie, dodatkowo ją urozmaicając. Przede wszystkim ich przeznaczenie jest nieco inne. Fototapeta z reguły powinna znajdować się na całości ściany, lub na jej większej części. Dopiero wtedy robi jakieś wrażenie, które może być w stanie zainteresować naszych gości.

panele ścienne Panele ścienne 3d nie służą zazwyczaj pokrywaniu całości ściany, a jedynie podkreśleniu jakiegoś jej fragmentu. Możemy je więc najczęściej spotkać przy takich elementach, jak telewizor, kanapa, stolik przy ścianie. Wszystko, co mogłoby łatwo rzucać się w oczy i chcielibyśmy jako gospodarze, podkreślić jego znaczenie. Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę to cena, gdzie panele 3d wypadają nieco drożej niż fototapety. Wszystko jednak zależy od wybranego wzoru czy materiału, z którego zostaną wykonane. Za jedną sztukę standardowych rozmiarów 60x60cm, może nam przyjść zapłacić kilkadziesiąt złotych, gdzie fototapeta rozmiarów 350×250 może kosztować 80-150zł. Najczęściej za minimalną ilość sztuk, które będą pozwalały otrzymywać całkiem ciekawe efekty poprzez panele ścienne 3d, przyjdzie nam zapłacić 200-300zł minimum. Trzecią rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, to wytrzymałość. Pod tym względem tanie panele dekoracyjne 3d znacznie przewyższają fototapety, ponieważ są całkiem dobrze odporne na uszkodzenia czy zadrapania.

Jeśli więc mamy w domu dziecko czy domowe zwierzaki, należy wziąć pod uwagę to, że fototapeta może ulec szybkiemu zniszczeniu, co wpłynie na jej wygląd i odbiór przez gości. Końcowa decyzja jednak nadal pozostaje do nas, gdzie możemy zdecydować się na trwalsze lecz droższe panele ścienne 3d, lub tańsze i bardziej żywsze przy stracie na wytrzymałości fototapety.