Aranżacja pomieszczenia

Nie ulega wątpliwości, że dąb to budulec meblowy, który cieszy się powszechnym uznaniem. Meble wykonane z tego rodzaju drewna są solidne, mocne, odporne na uderzenia i na tyle wytrzymałe, że mogą służyć nawet następnym pokoleniom. Ich uniwersalny wygląd i zastosowanie pozwalają na wykorzystanie ich w każdym wnętrzu, zarówno w sypialni, salonie, jak i biurze. Dąb jest szczególnie przydatny w postaci dużych, pojemnych szaf, szerokich regałów na pokaźne księgozbiory czy solidnych półek wiszących.

Stylowe stoliki kawowe z drewna

Gra w jengę na stolikuProstokątne, przestrzenne stoliki kawowe z drewna dębowego będą kapitalnie prezentowały się w salonie lub biurze, a na ich blacie bez problemu zmieścimy filiżankę kawy dla siebie i gościa, naczynie z poczęstunkiem oraz czasopisma lub dokumenty. Dąb to budulec, który sprawia, że meble z niego wykonane są grube, ciężkie i sporych rozmiarów. Nawet jedna szafa czy regał wykonane z tego szlachetnego drewna są w stanie solidnie wypełnić przestrzeń niedużego pokoju. To doskonały wariant zarówno dla tradycjonalistów, przywykłych do niezmiennych, sprawdzonych standardów, jak i osób, które szukają czegoś nowego, bowiem drewno dębowe to materiał, z którego można projektować kolejne innowacyjne warianty. Ponadto jest praktyczne ze względu na trwałość, bowiem gruby budulec nie przepuszcza wody i jest odporny nawet na większe uderzenia. Jego wysoka wytrzymałość sprawia, że jeden mebel tego typu może spełniać kilka funkcji. Stoliki kawowe z drewna dębowego nie muszą służyć wyłącznie jako strefy do spożywania napojów czy przekąsek. Równie dobrze można postawić na nim laptopa, położyć plik dokumentów lub nawet zastawić go większym talerzem obiadowym.

Aranżacja pomieszczeniaKażde drewno dębowe będzie miał nieco inny odcień, w zależności od tempa, w jakim rosło. Drzewa rosnące szybciej mają ciemniejsze barwy. Jeśli rosną wolniej, są jaśniejsze. Ponadto, drewno tego rodzaju ma naturalne skłonności do ciemnienia, gdy oddziałuje na nie światło słoneczne. Istnieją jednak specjalne środki światłochłonne, jeśli chcemy temu przeciwdziałać. Patrząc na dzisiejsze trendy aranżacyjne, można odnieść wrażenie, że stoliki kawowe z drewna dębowego oraz inne meble wykonane z tego tworzywa dedykowane są raczej tradycjonalistom z racji prostej, konkretnej budowy. Stolarze, którzy wybierają ten materiał do produkcji, kierują się przede wszystkim praktycznością i funkcjonalnością. Meble dębowe mają być grube, ciężkie, pojemne i wytrzymałe. Często spotkać można modele o standardowych kształtach. Jednak dąb cieszy się uznaniem zarówno u osób preferujących klasyczne rozwiązania, jak i u tych, które poszukują czegoś niestandardowego.

Coraz częściej spotyka się meble dębowe w mieszkaniach loftowych. Niezależnie więc od gustu i wizji, każdy znajdzie coś dla siebie wśród produktów tego typu. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom każdego klienta i z powodzeniem łączą klasyczną funkcjonalność z nowoczesnym stylem.