brama garażowa

W czasach, kiedy samochód przestał być luksusem, a stanowi standardowe dobro ułatwiające człowiekowi życie, osoby, które decydują się na budowę własnego domu, nie zapominają o wybudowaniu garażu.

Segmentowa brama – zalety

brama garażowaSamo pomieszczenie to odpowiedniej wielkości prostokąt, w którym oprócz samochodu zmieszczą się także narzędzia czy urządzenia do pielęgnacji pojazdu, a także urządzenia ogrodowe – kosiarka czy inne akcesoria. Najcenniejszy jest jednak samochód – garaż chroni go nie tylko przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, ale także przed złodziejami, dzięki wytrzymałej, antywłamaniowej bramie. Bramy wykonane z blachy są trwałe i wytrzymałe, ale jednak nie zapewniają tak dobrego efektu estetycznego jak praktyczne bramy garażowe segmentowe drewniane, a przecież estetyka jest równie ważna dla właściciela posesji. Bramy segmentowe są rozwiązaniem wybieranym przez wiele osób, gdyż dzięki nim możliwe jest zaoszczędzenie miejsca – mechanizm polega na pionowym otwieraniu bramy, która w końcowym momencie znajduje się pod stropem. W ten sposób nie tracimy miejsca przed garażem, jak i wewnątrz niego, co miałoby miejsce w bramach skrzydłowych. Producenci dobrych segmentowych bram garażowych zwracają uwagę na to, że bramy te posiadają bardzo dobre uszczelnienie, dzięki czemu brama odznacza się dużą żywotnością i może poprawnie spełniać swoją funkcję przez wiele lat.

brama garażowaW ofertach najczęściej możemy spotkać się z bramami segmentowymi wykonanymi paneli ze świerku skandynawskiego. Dobrze wyglądają nie tylko koło drewnianego domu, ale także wówczas, gdy nasz dom posiada jedynie nieliczne drewniane elementy wykończeniowe – drewniana brama garażowa podkreśli ich znaczenie dla charakteru budynku. Bramy występują w różnych wzorach – wielu producentów umożliwia klientom samodzielne wykonanie wzoru. Dzięki zastosowaniu technologii komputerowej, odpowiednie nowoczesne urządzenia pozwalają na wykonanie bramy w zgodzie z indywidualnym projektem. Oczywiście zapłacimy za to nieco więcej, jednak efekt na pewno będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Drewno można skomponować z akcentami z kamienia naturalnego – całość na pewno będzie prezentować się efektownie. Ponadto brama wykonana z drewna może zostać pomalowana impregnatem bezbarwnym lub też kolorowym – nie musimy więc podążać za modą, a możemy zdecydować się na drewnianą bramę, która całkowicie przypadnie nam do gustu.

Jeżeli nie potrafimy wybrać jednego projektu – warto skontaktować się z doradcami danej firmy zajmującej się produkcją bram garażowych. Ich doświadczenie z pewnością pozwoli nam na dokonanie właściwego wyboru.