dobre ocieplenia dachu w poznaniu

Największym zagrożeniem dla zgromadzonego w domu ciepła są nieocieplone połacie dachowe. Ciepłe powietrze posiada mniejszą gęstość, dlatego ucieka ku górze. Zarówno w budynkach, które posiadają użytkowe poddasze, jak i takich z płaskim dachem należy zadbać o odpowiednią izolację termiczną. Dostępne są różne materiały, które można wykorzystać zależnie od konstrukcji dachu.

Oprócz samego materiału, duże znaczenie ma także grubość warstwy

ocieplenie dachu W przypadku nowych budynków, ocieplenie musi spełniać wymagania stawiane w warunkach technicznych. Do ocieplenia dachu można wykorzystać wełnę mineralną, styropian czy pianę poliuretanową. To najczęściej stosowane, chociaż nie jedyne materiały termoizolacyjne. Kluczowym parametrem określonym w warunkach technicznych jest współczynnik przenikania ciepła (U). Nie powinien on być większy niż 0,25 W na metr kwadratowy. Najpopularniejszym materiałem do ocieplania dachu jest wełna mineralna. Cechuje się ona wysokim poziomem izolacji termicznej oraz sprężystością. Montuje się ją między krokwiami dachowymi. Wysoka sprężystość pozwala dopasować arkusze wełny do kształtu dachu. W ten sposób powstaje szczelna warstwa termoizolacyjna, która idealnie wypełnia przestrzeń między drewnianymi elementami konstrukcyjnymi. Obecnie dobre ocieplenia dachu w Poznaniu są wykonywane także z wykorzystaniem piany poliuretanowej.

dobre ocieplenia dachu w poznaniuNależy do tego celu używać wyłącznie piany o strukturze otwartokomórkowej. Zapobiega to gromadzeniu się pary wodnej, a w konsekwencji rozwojowi grzybów. Warto zwrócić także uwagę na klasę palności pianki. Najlepszą odporność na działanie ognia wykazuje pianka o klasie B1. Podczas aplikacji piany poliuretanowej musi być zachowana odpowiednia temperatura otoczenia – od 5 do 30 stopni Celsjusza. Piana PUR oferuje współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie około 0,25 W na metr kwadratowy. Ostatecznie skuteczność powłoki termoizolacyjnej zależy od jej grubości. Piany używa się przeważnie przy dachach dwu- lub wielospadowych. Jej zaletą jest krótki czas aplikacji.

Ocieplając dach płaski, można zdecydować się na styropian lub styrodur. Pozwala to nie tylko na stworzenie warstwy izolacyjnej, ale też wymodelowanie dachu w taki sposób, żeby stworzyć spadek. Pod krokwiami można także rozciągnąć folię termoizolacyjną. Grubość warstwy izolacyjnej należy dobrać indywidualnie na podstawie warunków konstrukcyjnych. W przypadku wełny mineralnej jej minimalna grubość to przeważnie 15 centymetrów, ale spotkać się można także z realizacjami, gdzie ułożono nawet 25 centymetrów.