plisy

Okrycia okienne pozwalają nam zachować prywatność we własnym domu. Dodatkowo w upalne dni skutecznie zapobiegają one nagrzewaniu się pomieszczeń. Ponadto niektóre mogą być również ozdobą wnętrza.

Plisy to dobre rozwiązanie

plisyTo jakie okrycia okienne powinniśmy wybrać zależy tak naprawdę głównie od naszego zapotrzebowania. Najpowszechniejsze są rolety, w sprzedaży dostępnych jest ich kilka rodzajów. Przede wszystkim podzielić możemy je na zewnętrzne i wewnętrzne. Jeśli głównie zależy nam na bezpieczeństwie, to zdecydowanie potrzebne będą nam antywłamaniowe rolety zewnętrzne. Idealnie sprawdzają się one jako okrycia okienne sklepów, a także mieszkań parterowych oraz domków jednorodzinnych. Zwykle produkowane są one w kolorze białym bądź brązowym. Ich zamykanie i otwieranie odbywa się ręcznie bądź automatycznie z wnętrza budynku. Ponadto roleta zewnętrzna stosowana na drzwi, może być dodatkowo zamykana na klucz. Natomiast rolety wewnętrzne najczęściej wykonane są z tkaniny bądź maty bambusowej. Możemy podzielić je na rolety wolnowiszące lub w kasecie, plisy oraz rolety rzymskie. Tak naprawdę duże znaczenie przy wyborze okryć okiennych ma także położenie okien. Jeśli mieszkamy na parterze najlepszym rozwiązaniem będą kolorowe plisy ze Szczecina, ponieważ umożliwiają one odsłanianie dolnej albo górnej części okna. Zatem podczas natężonego ruchu przy naszym oknie, możemy odsłonić tylko górę by wpuścić słońce, a jednocześnie cały czas zachowując prywatność. Nie każda roleta sprawdzi się także na oknie pochylonym, stosowanym na poddaszach domu.

plisyZ pewnością nie może zostać zastosowana roleta wolnowisząca ponieważ nie będzie ona spełniała swojej roli. Również i rolety rzymskie nie będą pasowały do okna połaciowego. Konieczne jest zastosowanie rolet z odpowiednim mechanizmem, który nie będzie przeszkadzał w otwieraniu i zamykaniu okna. Poza tym roleta musi być dostosowana do kształtu okna. Dzięki szerokim możliwością plis, często stosuje się je również na okna niestandardowe jak koła i inne formy geograficzne. Jednak tego typu plisy wykonywane są najczęściej na zamówienie. Natomiast jeśli zależy nam przede wszystkim na dekoracji, to najlepiej sprawdzą się do tego rolety rzymskie, ponieważ mają one najbardziej dekoracyjną formę. Użyte do ich produkcji tkaniny mają wysoką jakość, a mechanizm podnoszenia rolety powoduje jej dekoracyjne pofałdowanie. Jak zatem widać, dobór rolet w dużym stopniu opiera się na zapotrzebowaniu inwestora.

Poza tym ważne jest także to by pamiętać o jej funkcjonalności. Roleta uchylana zarówno od góry jak i dołu pozwoli na duży komfort użytkowania a także zachowanie prywatności osobom mieszkającym na parterze.