pranie tapicerki meblowej

Pranie ekstrakcyjne to jeden z najczęściej wybieranych sposób czyszczenia dywanów, wykładzin oraz tapicerki meblowej. Proces składa się z wielu elementów, jednak w głównej mierze polega na rozpyleniu specjalnego środka czyszczącego razem z wodą na podłożu, a następnie odessaniu brudu.

Tanie pranie narożników

pranie tapicerki meblowej Czyszczenie ekstrakcyjne wykonuje się w przypadkach, kiedy plamy, brud lub kurz znajduje się głęboko w strukturze materiału i nie ma możliwości wyczyszczenia go tradycyjnym odkurzaniem. Firmy przeprowadzające czyszczenie tapicerki meblowej najpierw muszą obejrzeć materiał, aby móc dobrać do niego odpowiedni środek czyszczący. W przypadku tego typu mebli wyróżnić można między innymi krzesła proste, narożniki, kanapy i sofy, wersalki, a także fotele oraz pufy. Klient może dostarczyć materiał bezpośrednio do pralni lub skorzystać z możliwości przyjazdu fachowców do domu, jeżeli taka usługa znajduje się w ofercie przedsiębiorstwa. Kolejnym krokiem w dokładnym wyczyszczeniu tapicerki meblowej jest standardowe usunięcie zabrudzeń, nałożenie specjalnego środka oraz wtarcie go.

pranie tapicerki meblowej Rozpuszczony w materiale brud jest wciągany podczas odsysania środka czyszczącego. Jeżeli meble mają dodatkowe plamy po napojach, wykonywane jest również odplamianie. Ostatecznie cały materiał jest dokładnie osuszany. Tak wykonana metoda ekstrakcji usuwa wszelkie roztocza znajdujące się w meblach tapicerowanych oraz wydłuża ich żywotność. Co więcej, wykorzystany podczas czyszczenia środek zapewnia materiałom świeży, nowy zapach i połysk. Z tego typu usług można skorzystać niemalże wszędzie. Jednym z przykładów jest niedrogie pranie tapicerki meblowej w Warszawie, gdzie firma za wykonaną pracę pobiera opłatę w wysokości około 80 złotych. To niewielka cena, mając również na uwadze brak konieczności zawożenia mebli do pralni. Fachowcy wykonują swoje zadanie błyskawiczne, dokładnie, a na ich przyjazd z reguły nie trzeba czekać dłużej niż 7 dni. Proces czyszczenia ekstrakcyjnego jest skuteczny nie tylko dla mebli tapicerowanych, ale też dla dywanów, czy wykładzin. Zazwyczaj trwa on około dwóch godzin, jednak zależny jest od powierzchni i rodzaju zabrudzeń.

Można pozbyć się wszelkiego rodzaju plam, brudu i roztoczy, w tym także tych, które znalazły się głęboko w strukturze materiału. To sposób, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo domowników, a przy tym znacząco orzeźwić wnętrze. Zapach, który pozostaje po wypranych materiałach, na długo unosi się w powietrzu i zapewnia odczuwalną świeżość w całym pomieszczeniu.