duży dom z bali

Przekrój konstrukcji zbudowanych z drewnianych bali jest niezwykle szeroki. Mogą być to ogrodowe szopy na narzędzia, domki letniskowe lub pełnoprawne, wielkopowierzchniowe domy mieszkalne. Drewniane konstrukcje świetnie się prezentują, szczególnie w zalesionej okolicy, ale wymagają więcej troski od obiektów murowanych.

Domek z bali

dom z bali na terenie radomiaZbudowanie domku letniskowego z bali wymaga znacznie mniej wysiłku, niż w przypadku murowanej konstrukcji, a w sytuacji, w której powierzchnia parterowego obiektu nie przekracza 35 metrów kwadratowych, nie jest potrzebne zezwolenie. Prefabrykowane domy z drewnianych bali dostarczane są do klientów w wersji gotowej do złożenia. Montaż domu trwa krótko i nie wymaga oczekiwania, aż wyschną zastosowane materiały budowlane. Drewniane bale zapewniają lepsze właściwości termoizolacyjne niż zwykłe drewno konstrukcyjne. Mimo to wskazane jest docieplenie konstrukcji, jeśli chce się z niej korzystać przez cały rok. Ilość energii potrzebnej do ogrzania domu z bali jest niższa niż w innych typach zabudowy. Drewno to materiał ekologiczny, który ma naturalne pochodzenie i nie jest szkodliwy dla środowiska.

duży dom z bali Zbudowanie domu z bali nie będzie stwarzało problemów z utylizacją materiałów w przyszłości. Jednocześnie drewniane bale są wyjątkowo trwałe i dobrze znoszą upływ czasu. Niewielki dom z bali na terenie Radomia można kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Nawet do domku letniskowego da się podłączyć wszystkie media, takie jak woda, kanalizacja i prąd. W przypadku domów całorocznych należy dobrze zastanowić się nad źródłem ogrzewania. Drewno cechuje się zmienną objętością, dlatego trzeba podjąć odpowiednie kroki, które będą zapobiegały osiadaniu konstrukcji. Obsadzenie okien i drzwi wymaga wcześniej przygotowanych otworów. Do najlepiej ocenianych gatunków drewna należy świerk skandynawski. Ocenia się, że konstrukcje z tego drewna mogą wytrzymać nawet kilkaset lat. Osoby, które mają nieco mniejsze ambicje i budżety, powinny rozważyć wykorzystanie sosny, modrzewia lub świerku.

W dobrze wykonanym domu z bali można mieszkać przez cały rok. Dużą popularnością cieszą się domki letniskowe wykonane z drewnianych bali, a także altanki i narzędziownie. Takie konstrukcje charakteryzują się uniwersalnym charakterem, nieprzeciętną estetyką i wysoką wytrzymałością. Drewno wymaga odpowiedniej konserwacji – jest wówczas odporne na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. Zewnętrzny wygląd drewna użytego do budowy domu można zmienić, wykorzystując farbę lub olej.