piękny żyrandol hotelowy

Jednym ze sposobów na poprawę estetyki budynku jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Istotne jest zarówno samo światło, jak i jego źródło. W luksusowych i eleganckich wnętrzach dobrze sprawdzą się żyrandole kryształowe. Największe z nich – żyrandole pałacowe – mogą stanowić wizytówkę budynku.

Żyrandole kryształowe w różnych formach

zyrandol w hoteluŻyrandol pałacowy dobrze sprawdzi się w sali bankietowej, holu hotelowym, a także w nowoczesnym wnętrzu w stylu glamour. Podczas zakupu żyrandola należy zwrócić uwagę na liczbę źródeł światła oraz sposób montażu. W żyrandolach kryształowych znajdują się żarówki z małym gwintem GU10 lub E14. Może ich być od kilku do kilkudziesięciu. Większa liczba źródeł światła zwiększa zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale też poprawia widoczność w pomieszczeniu. Żarówki mają ograniczenie dotyczące maksymalnej mocy. Źródła światła wykonane w technologii LED potrzebują tego prądu znacznie mniej. Światło odbija się od kwarcowych kryształów, rozpraszając się i poprawiając estetykę wnętrza. Kryształowe żyrandole pałacowe są ciężkie, dlatego trzeba je solidnie zamontować do sufitu. Żyrandole mogą różnić się od siebie projektem oraz wykorzystanymi materiałami. Przeważnie produkuje się je z metalu oraz szkła.

piękny żyrandol hotelowyMetalowe elementy wykonuje się ze stali chromowanej, co poprawia ich estetykę. Obecnie doskonałe żyrandole kryształowe pałacowe można kupić bezpośrednio od producentów. Duży żyrandol o wysokości 175 centymetrów, który posiada 16 źródeł światła, może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych i ważyć ponad 100 kilogramów. Zasilanie żyrandola wymaga podłączenia prądu elektrycznego o napięciu 230 V. Żyrandole pałacowe ze względu na oszczędności często posiadają możliwość włączenia tylko części żarówek. We wnętrzach reprezentacyjnych żyrandol musi być duży i przyciągać uwagę. Powinien wyróżniać się zarówno rozmiarem, jak i ciekawą stylistyką. Projektanci wykonują żyrandole, które zachwycają formą oraz kształtem, a jednocześnie nadal spełniają swoją podstawową funkcję. Żyrandol pałacowy z dużą liczbą żarówek może stanowić główne źródło światła. Podczas transportu żyrandola pałacowego trzeba szczególnie uważać. Szklane i kryształowe elementy żyrandola są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne.

Kupując nowy żyrandol od producenta, można otrzymać go w częściach do samodzielnego złożenia. Ułatwia to transport, ale podczas montażu wskazana jest pomoc fachowców. Kryształowe żyrandole do wnętrz reprezentacyjnych muszą olśniewać swoim wyglądem. Dobrze prezentują się też żyrandole z rozbudowanymi kryształowymi kloszami.