dom modułowy

Przez dłuższy okres czasu, budowa domów modułowych była uważana za niezbyt opłacalną. Faktycznie, niegdyś tworzenie budynków tego typu związane były ze znacznie wyższymi kosztami, niż ma to miejsce w przypadku domów murowanych. Z czasem jednak uległo to zdecydowanej zmianie i koszty te uległy wyrównaniu.

Jakie są koszta budowa domu modułowego?

dom modułowyBiorąc pod uwagę znacznie krótszy czas potrzebny na wzniesienie tego budynku, przy porównywalnych kosztach, nie powinno dziwić, że to budowa domów modułowych stała się coraz bardziej popularna. Należy jednak pamiętać, że doświadczony producent domów modułowych może umożliwić w dużym stopniu regulację kosztów budowy takiego właśnie budynku. Jednym z bardziej istotnych czynników, wpływających na obniżenie kosztów budowy domów modułowych, jest z całą pewnością ich powierzchnia. Różnice w cenie pomiędzy domami modułowymi o różnej powierzchni, mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu złotych. Kolejnym czynnikiem, który wpływa w znacznym stopniu na koszty budowy takich właśnie domów jest to, czy ich producent bierze na siebie również kwestie wykonania niezbędnych prac wykończeniowych.

modułowy domWiele osób decyduje się na wykonanie takich prac samodzielnie, ze względu na możliwość obniżenia kosztów o kilkanaście procent. Należy jednak mieć na uwadze, że może to wpłynąć negatywnie na jakość takich prac, szczególnie gdy mają je wykonać osoby niedoświadczone. Czynnikiem, który może mieć również wpływ na koszt budowy domów modułowych, jest sposób ich konstrukcji. Obecnie znane są one w dwóch wersjach – domów szkieletowych, ja też i tych wypełnionych specjalnym kruszywem budowlanym. Na końcowy koszt budowy takich obiektów znaczny wpływ będą mały również dodatkowe czynniki. Chodzi tutaj na przykład o odległość placu budowy od miejsca, gdzie produkowane były poszczególne moduły. Dodatkowo, również ukształtowanie terenu na placu budowy, może wpływać na obniżenie, bądź też podwyższenie kosztów budowy domu modułowego. W przypadku gruntu o niestabilnej powierzchni, konieczne może być bowiem zastosowanie dodatkowego sprzętu, aby możliwe było dostanie się na teren budowy z ciężkimi pojazdami wypełnionymi prefabrykatami.

W obecnym czasie, popularność domów modułowych ulega coraz szybszemu zwiększeniu. Wpływa na to fakt, że koszty budowy tego domu, wbrew pozorom, wcale nie muszą być zbyt wysokie, czy też zaporowe. Wszystko ze względu na fakt, że jest wiele różnych sposobów na ich bardzo skuteczne obniżenie. Na końcowe koszty ich utworzenia będzie miał wpływ na przykład rozmiar tworzonego budynku, czy też wybrana metoda ich utworzenia.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Wejdź na stronę modulife.pl!