austroflamm

Posiadanie w domu kominka na pewno ma wiele zalet. Zapewnia nam w domu dodatkowe źródło ciepła, ale jest przy tym piękna ozdobą wnętrza. W domu tworzy się dosłownie i w przenośni przyjemna, rodzinna atmosfera.

Wkłady kominkowe są żaroodporne

austroflammZanim jednak kupimy kominek wraz z potrzebnymi akcesoriami to musimy się zastanowić nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć i na czym nam najbardziej zależy. Zacznijmy od rzeczy najprostszej czyli od sfery wizualnej. Kominki mogą być zabudowane w ścianie lub wolnostojące, proste lub narożne. Dzięki temu możemy je zamontować nie tylko na każdej ścianie, ale także w dowolnym miejscu pomieszczenia. W drugom przypadku trzeba wybrać kominek, który jest dekoracyjny sam w sobie, natomiast w pierwszym będzie on najprawdopodobniej obłożony marmurem lub granitem. Kamień jest odporny na działanie wysokich temperatur, łatwo sprzątnąć z niego popiół, a przy tym różne kolory dają nam wiele możliwości aranżacyjnych do wyboru. Przejdźmy zatem do kwestii ważniejszej, czyli do wyboru samego kominka i jego akcesoriów. Kominek może być opalany na gaz, olej, węgiel, koks, miał, drewno czy ekogroszek. Rodzaj zależy głównie od tego jak często będziemy użytkować kominek. Jeśli będziemy robić to okazjonalnie to warto jest wybrać wkłady Austroflamm o właściwościach żaroodpornych.

austroflammDo kominków na olej czy gaz potrzebne będą za to wkłady kwasoodporne. Takie kominki często są używane do ogrzewania całego domu, zarówno jako dodatkowe ogrzewanie jak i główne, centralne. Dobrze dobrany wkład jest kluczową kwestią w każdym kominki, podobnie jak dobre systemy wentylacyjne i odprowadzające dym. Taki wkład najczęściej kupuje się wraz z kominkiem, więc sprzedawca od razu do dla nad dobierze. Jak już było to wspomniane dobre systemy odprowadzające są bardzo ważne. Inaczej dym nie będzie odprowadzany na zewnątrz, a będzie przedostawał się do wnętrza naszego domu. Przy zakupie kominka warto także pomyśleć o zakupie odpowiednich akcesoriów. Są to pogrzebacze, środki czyszczące, czy akcesoria do pozbywania się popiołu, na przykład żeliwne szufelki. Dzięki nim korzystanie z kominka, jak również utrzymanie go w stanie czystości będzie o wiele łatwiejsze. Podsumowując, kupując kominek przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, jak często będziemy go używać i czy będzie on służył jako główne ogrzewanie, dodatkowe, czy raczej jako coś, co stworzy w domu przyjemny klimat.

W wersji pierwszej najlepszy będzie kominek z płaszczem wodnym, w drugim kominek na dowolny opał, a w trzecim kominek elektryczny, który dobrze wygląda ale nie trzeba się nim zajmować.