kuchnie stylowe

Coraz więcej sklepów meblowych decyduje się na poszerzenie oferty mebli kuchennych. Klienci nie poszukują jedynie mebli w uniwersalnym kolorze i z praktycznymi szafkami. Szukają także kuchni glamour, kamiennych blatów, czy dekoracyjnych modeli lamp. Również magazyny wnętrzarskie poświęcają więcej miejsca tematowi kuchni.

Ładne meble do kuchni

kuchnie styloweDzięki temu kupujący mają do dyspozycji wiele ciekawych propozycji, wśród których na pewno znajdą coś dla siebie. Oczywiście, wiele propozycji jest reklamowanych przez samych producentów, którzy nie są obiektywni, czy też polecane przez ekspertów wnętrzarskich o ustalonym guście, który nie każdemu będzie odpowiadał. Dlatego trzeba zwracać uwagę na to, czy dany projekt czy mebel nie tylko dobrze wygląda, ale także będzie praktyczny, nie będzie kosztował zbyt wiele, czy można go dostać w jakimś polskim sklepie. Na szczęście zarówno osoby, które lubią kuchnie stylowe i klasyczne, jak i nowoczesne znajdą produkty dla siebie. Warto przyjrzeć się bliżej meblom drewnianym. Nie tym robionym ze sklejki, którą łatwo zniszczyć, ale z prawdziwego drewna. Są one solidniejsze, trwalsze, a jeśli będziemy o nie dbać to przez wiele lat zachowają dobry wygląd.

kuchnie styloweTakie meble mają grubsze drzwiczki i podstawy, więc są idealne do blatów kamiennych, które są drugim ciekawym trendem kuchennym. Blaty granitowe są odporne na uderzenia i zarysowania, na ciepło i zimno, można powiedzieć, że są praktycznie niezniszczalne. Z granitu robi się także zlewy. Wadą kamienia jest jego ciężar, dlatego nie każde szafki byłyby w stanie je utrzymać. Również cena jest wyższa niż za blaty kompozytowe. Jeśli szukamy czegoś oryginalnego i modnego, ale jednak nie z kamienia to polecane są blaty drewniane. Interesującym trendem też jest rezygnacja z kafli na ścianach na rzecz tapet i farb zmywalnych lub lacobelu (rodzaj szkła). Szkło nie ma łączeń, tak jak płytki, łatwiej jest je zatem wyczyścić, a zabrudzenia i bakterie nie osadzają się w szczelinach. Farby i tapety natomiast pozwalają na wprowadzenie do kuchni nieco wzorów i kolorów. Można również zastosować naklejki ścienne i zamiast nad blatami umieścić je na ścianie w jadalni. Popularne są motywy filiżanki kawy oraz cytrusowych owoców.

Kuchnie obecnie są bardzo niejednorodne i trendy w ich urządzaniu zmieniają się tak samo często, jak w przypadku innych pomieszczeń. Meble z litego drewna, kamienne blaty i tapety w kuchni to tylko trzy z wielu zagadnień, z którymi musi się zapoznać każda osoba, która zajmuje się umeblowaniem. Jeśli nie mamy pomysłu na to od czego zacząć to zawsze można poszukać poradników w internecie lub poradzić się architekta wnętrz.