myjka pod ciśnieniem

Wykorzystywanie mobilnych myjek ciśnieniowych jest częstą praktyką w firmach transportowych, zajmujących się czyszczeniem elewacji oraz powierzchni płaskich. Używając myjki ciśnieniowej, można wyczyścić powierzchnie pionowe oraz poziomie. Indywidualni użytkownicy mogą korzystać z myjek ciśnieniowych podczas czyszczenia podjazdów, tarasów i usuwania zabrudzeń z rynien.

Myjka może posiadać własny zbiornik lub pobierać wodę bezpośrednio z sieci

przemysłowe myjki ciśnieniowe 200 barCiśnienie zależy od mocy urządzenia oraz zastosowanych ustawień. Dzięki podgrzewaczowi możliwe jest zwiększenie temperatury wody nawet do 80 stopni Celsjusza, co pozwala usunąć zaschnięty brud, tłuste plamy i gęste zabrudzenia. Oczyszczać można fasady budynków, baseny czy pojazdy. Myjki ciśnieniowe znajdują zastosowanie także w przemyśle, gdzie wykorzystuje się je podczas czyszczenia linii produkcyjnych. Warto zwrócić uwagę na sposób zasilania, zużycie paliwa oraz zapotrzebowanie na wodę – te parametry świadczą o wydajności urządzenia oraz ekonomicznej eksploatacji. Woda może być połączona z środkiem czyszczącym. Urządzenia posiadające automatyczne wyłączniki ciśnieniowe cieszą się wyjątkowo długą żywotnością. Pompa jest automatycznie wyłączana, gdy zwolni się spust na dyszy czyszczącej. Wysoce wydajne przemysłowe myjki ciśnieniowe 200 bar wykorzystywane są do usuwania silnych zabrudzeń.

myjka pod ciśnieniem Pompa o takiej mocy jest w stanie tłoczyć do 480 litrów wody na godzinę. Wymagane jest przyłącze o mocy co najmniej 3 kW. Takie urządzenie pozwala na wygodną pracę z wykorzystaniem lancy spryskującej. Kształt strumienia można formować, wykorzystując regulowaną dyszę. Możliwe jest ustawienie rozprysku do czterdziestu stopni. Regulacja odbywa się poprzez ręczną manipulację pokrętłem. Po wyłączeniu urządzenia, ciśnienie może zostać automatycznie obniżone. Na żywotność urządzenia wpływa materiał, z którego wykonana jest znajdująca się w myjce pompa. Wykorzystanie mosiądzu zapewnia dobre odprowadzanie ciepła i wysoką trwałość urządzenia przez wiele lat. Woda pompowana jest z sieci lub zbiornika przez gumowy wąż do pistoletu. Za pomocą spustu zwalnia się blokadę, a woda zostaje wyrzucona z dyszy pod dużym ciśnieniem.

Do zasilania pomp wykorzystuje się przeważnie silniki indukcyjne, czyli bezszczotkowe. Zapewnia to bezpieczną i wydajną pracę. Ciśnienie można regulować poprzez zredukowanie pracy pompy lub za pomocą regulacji znajdującej się na dyszy ciśnieniowej. Myjka ciśnieniowa o mocy 200 bar zasilana jest ze zwykłego gniazdka elektrycznego o napięciu 230 V.