kraty rolowane

Niemal w każdym magazynie i na każdej hali produkcyjnej oraz w garażach potrzebne są bramy przemysłowe. Mają one wiele zastosowań, więc właściciel przedsiębiorstwa powinien w nie zainwestować. Ile one kosztują? Wszystko zależy od rozmiaru i rodzaju bramy. Bramy przeciwpożarowe wykonane ze stali są drogie. Wymiary uch wahają się od osiemdziesięciu centymetrów do stu dwudziestu.

Bramy i kraty rolowane – uwarunkowania cenowe

brama-rolowanaPrzy wymiarze osiemdziesiąt cena takiej bramy kosztuje około sześciuset złotych, natomiast przy rozmiarze sto dwadzieścia – dziewięćset złotych. Są to ceny bram przeciwpożarowych jednoskrzydłowych. Bramy dwuskrzydłowe wahają się od tysiąc pięćset złotych do dwóch tysięcy złotych. Jeżeli mamy już takie bramy, to można zainwestować w dodatkowe usługi, jak ich malowane, dymoszczelność, przeszkolenie. Przykładowo, dymoszczelność kosztuje około czterystu złotych, natomiast przeszklenie szyba przeciwpożarowa około siedmiuset złotych. Są to usługi dodatkowe, ale bardzo przydatne. Bramy rolowane są dużo droższe. Brama z dobrej firmy może kosztować nawet dwa i pół tysiąca. Wszystko zależy od rozmiaru. Cena za metr kwadratowy wynosi około czterystu złotych. Dodatkowo w grę wchodzą tutaj inne usługi, jak na przykład wbudowanie specjalistycznego napędu.

Cena takiej usługi może kosztować nawet sześćset złotych. Dodatkowo płacimy za sterowanie i otrzymujemy dwa piloty. Inwestycja ta kosztuje około trzystu złotych. Jeszcze dodatkowo można poprosić o korbę w kwocie około pięćdziesięciu złotych. Są to ceny bez montażu. Całość usługi wynosi około trzech i pół tysiąca złotych netto. W przeliczeniu na brutto, to koszt będzie nas wynosił ponad cztery tysiące złotych. To bardzo dużo, ale warto zainwestować, ponieważ brama rolowana ma wiele zalet. Szczególnie przydaje się w garażu. Teraz spójrzmy na to, ile kosztuje robocizna. Koszt takiej usługi waha się od pięciuset złotych do ośmiuset. Jeżeli mielibyśmy wybrać cały pakiet, to zapłacilibyśmy prawie pięć tysięcy złotych. Watro jest zapłacić za montaż, ponieważ fachowcy doskonale się na tym znają. Trwałe kraty rolowane są również bardzo drogie. Najtańsze kosztują około trzystu złotych, natomiast najdroższe nawet piętnaście tysięcy złotych.

Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału kraty lub bramy będą zbudowane, jaki będą miały rozmiar, jakie wybierzemy usługi dodatkowe oraz czy wybierzemy pakiet z montażem. Wybierając dane urządzenia warto jest przejrzeć ceny w internecie. Warto jest pojeździć po hurtowaniach i wybrać coś, co będzie się nam opłacało. Nie warto jest kupować pierwszy lepszy produkt.