ogrodzenie

Rzeczą charakterystyczną dla zabudowy jednorodzinnej są ogrodzenia. Zapewniają one prywatność i bezpieczeństwo mieszkańcom domów jednorodzinnych. Dostępne są ogrodzenia murowane, wykonane z siatki czy panelowe. Szczególnie te ostatnie cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. Wiele nowoczesnych domów ogrodzonych jest właśnie w ten sposób.

Co warto wiedzieć o ogrodzeniach panelowych?

Na terenie Wrocławia można znaleźć wiele firm, które dostarczają dopasowane stylistycznie ogrodzenia panelowe. Wykonuje się je ze stali, drewna lub tworzyw płot sztucznych. Podstawowy podział paneli ogrodzeniowych dotyczy ich kształtu. Dostępne są panele 2D i 3D. Trójwymiarowe panele posiadają przetłoczenia, które nadają im ciekawszy kształt. Gotowe do montażu panele przeważnie wykonuje się z ocynkowanego drutu. Takie ogrodzenie zapewnia wysoką transparentność przy jednoczesnym zabezpieczeniu dostępu na posesję. Ogrodzenia panelowe są wykorzystywane nie tylko w przypadku zabudowy jednorodzinnej, ale też osiedli mieszkaniowych czy obiektów użytkowych. Dostępne są także pełne panele, które nie pozwalają dostrzec, co znajduje się po drugiej stronie. Panele montuje się między przygotowanymi wcześniej słupkami. Służą do tego uchwyty, łączniki i obejmy. Ogrodzenie ze stali ocynkowanej jest wysoce odporne na korozję.

Obecnie trwałe ogrodzenia panelowe we Wrocławiu można kupić w przystępnych cenach – jeden metr bieżący to koszt od około 60 złotych. Na cenęogrodzenie wpływa sposób montażu, obecność podmurówki i charakterystyka samego ogrodzenia. Ażurowe panele charakteryzują się tym, że są znacznie tańsze od pełnych odpowiedników. Można je osłonić, wykorzystując maty lub sadząc tuje. Montaż ogrodzenia panelowego przebiega szybko, ponieważ wszystkie elementy są już do siebie dopasowane. Wystarczy je ze sobą skręcić. Ażurowe ogrodzenie panelowe to idealne rozwiązanie zamiast siatki, która jest już niemodna, a do tego zapewnia mniejszą wytrzymałość. Przed zakupem ogrodzenia panelowego warto się upewnić, czy cena zawiera montaż oraz transport na posesję. Oprócz klasycznych ogrodzeń wykonanych z drutu ocynkowanego, można spotkać się także z innymi materiałami. Większą odporność na korozję i upływ czasu mają ogrodzenia, które dodatkowo pokryte są osłoną poliestrową.

Chcąc zainwestować w pełne panele, można zdecydować się na ogrodzenie z drewna lub prefabrykowanych betonowych elementów. Ogrodzenie panelowe wykonane z drutu dobrze prezentuje się przy nowoczesnej zabudowie. Ze względu na niską cenę idealnie nadaje się też do ogradzania wielkopowierzchniowych posesji.