plettac sl 70

Prace budowlane nie bez powodu są uznawane za jedne z najbardziej niebezpiecznych. Nawet podczas zwykłego remontu mieszkania realizacja zlecenia nie byłaby możliwa bez robót na wysokości. W związku z tym, że upadki stanowią bardzo dużą część wszystkich nieszczęśliwych wypadków pojawiających się w miejscu pracy, bardzo dużą wagę przywiązuje się zarówno do środków ochrony indywidualnej, jak i zbiorowej.

Polecane rusztowanie na budowę

plettac sl 70W drugiej grupie na szczególną uwagę zasługują rusztowania fasadowe i przejezdne. To nic innego jak stalowe bądź aluminiowe konstrukcje, które służą jako pomost roboczy dla pracowników realizujących prace na wysokości. Ich budowa nigdy nie powinna być przypadkowa. Inżynierowie, podczas tworzenia tego typu pomostów, muszą zadbać o to, aby pracownicy mogli wykonywać swoje zadania w sposób jak najbardziej bezpieczny. Konieczne jest więc zadbanie o to, aby zastosowane barierki miały odpowiednią wysokość, pomosty robocze nie były zbyt śliskie, a drabiny, umożliwiające wchodzenie na kolejne poziomy konstrukcji, jak najbardziej funkcjonalne. Dodatkowym elementem, który dodatkowo pojawia się w tego typu konstrukcjach są specjalne deski spocznikowe.

plettac sl 70Zamontowane są do stalowej lub aluminiowej ramy w taki sposób, aby wystawały ponad poziom podestu o 10 do 15 centymetrów. Dzięki temu uniemożliwione jest zsunięcie się z rusztowania znajdujących się na nim materiałów i sprzętu, a tym samym ochrona osób pracujących na poziomie terenu. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest rusztowanie Plettac SL 70, które zbudowane jest z aluminiowych segmentów. Oprócz modeli fasadowych na rynku można również znaleźć szeroki wybór tymczasowych konstrukcji jezdnych. Specjalnie obmyślony system łączenia ram sprawia, że czas montażu jest ograniczony do minimum. Stabilność całej konstrukcji zapewniają specjalne stężenia, czyli dodatkowe pręty skośne. Niezależnie jednak od tego, z jakim rusztowaniem mamy do czynienia, konieczne jest, aby zadbać o to, w jakim miejscu jest ono wzniesione. Podłoże musi być stabilne – w przeciwnym razie tymczasowa konstrukcja umożliwiająca realizację robót na wysokości nie będzie odpowiednio stabilna.

Jeśli z jakichś powodów nie mamy możliwości ustawić podestów na stabilnym gruncie, wtedy konieczne jest zastosowanie specjalnych podkładek. Pełnią one podobną funkcję, jak fundament budynku, czyli rozkładają punktowe obciążenie na większą powierzchnię. Jeśli rusztowanie jest bardzo wysokie konieczne jest jego zakotwienie do ściany. W ten sposób zapewnia się jeszcze większą sztywność całej konstrukcji.