balustrady

Możliwości założenia własnej firmy w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo wiele. Ułatwiają to specjalne dofinansowania z Unii Europejskie czy też z Urzędu Pracy. Programy te skierowane są zwłaszcza do osób długotrwale bezrobotnych czy też młodych wkraczających dopiero na rynek pracy.

Balustrady i wykończenia balkonu

balustradyNiemniej by skorzystać z takiego rozwiązania, trzeba mieć odpowiedni plan i co najważniejsze pomysł na biznes, który może się sprawdzić i mieć racje bytu przy obecnym stanie gospodarki. Konkurencja niemal w każdej branży jest bardzo duża, dlatego warto myśleć o takich sektorach, które prężnie się rozwijają. Jezdnym z takich sektorów w Polsce jest budownictwo, dlatego warto pomyśleć o firmie zajmującej się sprzedażą materiałów budowlanych czy też wykończeniowych. O ile hurtownia ciężkich materiałów budowlanych czy też specjalistycznego sprzętu budowlanego może być poza zasięgiem przeciętnego człowieka, wynika to głównie z racji kosztów jakie trzeba by ponieść na starcie, o tyle sklep ze ślusarką budowniczą jest już zdecydowanie bardziej realnym i przystępnym rozwiązaniem. Czym taki sklep handluje i co wchodzi w ramy jego usług? Tego typu sklep w swoim asortymencie może posiadać takie rozwiązania jak balustrady, uchwyty i poręcze (np. dla niepełnosprawnych), daszki, drabiny p.poż., bramy, kraty. Oczywiście zgodnie z własnymi możliwościami asortyment można ograniczyć wedle własnego uznania.

balustradyW związku z czym w ofercie można posiadać dajmy na to tylko elementy wykończeniowe do przestrzeni balkonowych czyli np. polecane przez wielu balustrady z Warszawy i daszki, a wraz z rozwojem firmy można go poszerzać. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet przy zawężonym profilu firmy asortyment powinien być względnie urozmaicony. I tak jeśli podejmujemy się sprzedaży balustrad w naszej ofercie powinny znaleźć się: balustrady nierdzewne wykonane ze stali nierdzewnej, balustrady ze stali zwykłej malowane proszkowo, balustrady z aluminium malowane proszkowo oraz balustrady mosiężne. Podobnie jest w przypadku zadaszeń oferowanych przez firmę. Tutaj klient także powinien mieć z czego wybierać, dlatego w ofercie warto posiadać daszki szklane ze szkła hartowanego i bezpiecznego oraz daszki z poliwęglanu tak kanalikowego jak i litego. Odpowiednio stworzona oferta pozwali pozyskać szersze grono klientów tak tych dla których liczy się jakość jak i tych dla których ważna jest cena. Odpowiedni pomysł i oferta to jednak nie wszystko o czym należy pamiętać myśląc o własnej firmie. Decydując się na taki krok weźmy pod uwagę także lokalizacje w jakiej zamierzamy rozpocząć, różne rejony, miasta duże (Warszawa, Kraków, Łódź) czy małe mają rożne zapotrzebowanie na ślusarkę budowlaną.

W związku z czym zanim zaczniemy przygotowywać się do otwarcia własnego biznesu o tym profilu warto sprawdzić jak przedstawia się sytuacja w naszej okolicy i czy na tego typu materiały jest obecnie zapotrzebowanie.