panele szklane

Obecne techniki obróbki szkła dają nam wiele możliwości odnośnie ozdoby zwykłej przeźroczystej tafli szkła, dzięki czemu będzie mogła ona zyskać nowe zastosowania. Przed wyborem, warto najpierw przeczytać jakie mamy opcje, w tym celu właśnie powstał ten artykuł.

Uniwersalne panele szklane

panele szklaneNajlepszym obecnie rozwiązaniem jest szkło laminowane, czyli inaczej zwane szkłem z grafiką. Są to zwykle dwie złączone szyby pomiędzy którymi umieszcza się folię z wybranym przez klienta obrazem. Najczęściej takie rozwiązanie znajduje zastosowanie jako szkło do kuchni. Zwykle na ścianie nad blatem umieszcza się panele szklane, jednak w rzeczywistości mogą one nie tylko zdobić ścianę, ale również podłogę. Dzięki zastosowaniu specjalnej obróbki szkła zwanej hartowaniem są one odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Proces ten polega na podgrzaniu do wysokiej temperatury materiału, podczas którego następuje przebudowanie struktury, a następnie jest ono schładzane. Innym sposobem na uzyskanie bardziej atrakcyjnego wyglądu szkła jest piaskowanie. Uzyskujemy w ten sposób efekt zmatowienia szkła. Aby uzyskać taki wygląd, szkło poddaje się działaniu strumienia piasku pod wysokim ciśnieniem. Taki zabieg często stosowany jest przy zabudowach szklanych, stanowiących ściany przeszklonych pomieszczeń.

W ten sposób otrzymujemy mlecznobiałe szkło, które nie jest kolorowe w związku z czym estetycznie wygląda w biurze, a do tego zapewnia prywatność. Podsumowując jest wiele sposobów na obróbkę szkła umożliwiającą jego uatrakcyjnienie, to co wybierzemy zależy głównie od indywidualnych upodobań.