Prostota i elegancja nowoczesnego stylu domu widoczna jest w wielu dzisiejszych aranżacjach. W nowoczesnym domu przeważają proste linie, niekomplikowana w budowie bryła, jak i niekonwencjonalne połączenia. Elewacje w nowoczesnym stylu uwielbiają beton, kamień, a także materiały jakim są szkło i stal.

Charakterystyka nowoczesnej aranżacji wnętrz

aranżacja wnętrzWyrazista struktura powyższych elementów tworzy cudowny klimat, jak i niepowtarzalny charakter. Chociaż wszelkie materiały takie jak stal, szkło czy beton stanowią wrażenie surowych, odpowiednio skomponowane nadają się do wykorzystania w każdym rodzaju wnętrz nie zależnie od ich wielkości, jak i usytuowania. Nowoczesne i innowacyjne wnętrza to przede wszystkim dużo otwartej przestrzeni, która podzielona jest zazwyczaj jedynie umownie ustalonymi krawędziami wyznaczonymi przez kolory lub funkcje mieszkalne, jakie dane pomieszczenia pełnią. Kuchnia, salon oraz jadalnia przenikają się wzajemnie, łącząc w wspólną całość, a przy tym będąc indywidualnymi i odrębnymi pomieszczeniami. Salon od kuchni najczęściej oddzielany jest segmentem meblowym, a także barem lub regałem. Układ wszelkich innych, pozostałych pomieszczeń pozostaje również nieskomplikowany. Nowoczesność nie nie lubi kompromisów, ani małych, wąskich korytarzy. Nie sprzyja jej także towarzystwo zbędnych ścian, a także przepierzeń. Wszystkie te zabiegi ułatwiają poruszanie się w mieszkaniu, jak i domu.

aranżacja wnętrzDoskonale taki układ sprawdza się w apartamentach lub mieszkaniach typu loft, jak również w kamienicach. Spowodowane jest to, iż obiekty te cechują się wysokością zazwyczaj około dwóch metrów, a także są przystosowane do innowacyjnych rozwiązań, ponieważ należą do typów nowego budownictwa lub zostały przekształcone z fabryk i pomieszczeń przemysłowych. Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu zapewnia nieskalaną niczym przestrzeń, w której znajduje się odpowiednia ilość światła. W takim wnętrzu można umieścić duże okna, które oprócz dodatkowego naturalnego, światła dostarczą wiele świeżego powietrza, z zewnątrz. Otwarta przestrzeń poprzez to umożliwia poczucie się jak gdyby nie było się w domu tylko całość posiadłości wraz z ogrodem, tarasem bądź balkonem tworzyły jednolitą całość. Nowoczesna aranżacja wnętrz zazwyczaj zawiera w sobie również stalowe albo szklane schody, proste w formie, niczym nie udziwnione. Istotne jest także pokrycie ścian, gdyż to ono w głównej roli tworzy wnętrze.

Biorąc pod uwagę minimalizm i prostotę, we wnętrzu tym nie ma wiele mebli, dlatego to wystrój ścian odpowiedzialny jest za nadanie charakteru pomieszczeniom. Często wykorzystywane są surowe, industrialne pokrycia ścian, takie jak beton, farba, drewno, jak również lubiana przez wiele osób farba.