Aranżacja wnętrz

Remont mieszkania to zazwyczaj coś co robimy z konieczności, a nie dlatego, że mamy taką ochotę. Z remontem zawsze jest więcej problemów, niż w urządzaniem nowego mieszkania, ponieważ musimy znaleźć miejsce na meble, zabezpieczyć podłogę przez zabrudzeniami, czy pozdejmować karnisze z lamp.

Aranżacja wnętrz i dekoracje ścian

Aranżacja wnętrz Czasem jednak nie potrzeba wielkich zmian w pomieszczeniu, żeby zostało ono odnowione. Znając kilka trików i przykładów szybkiego odświeżania wnętrz możemy pozbyć się kłopotów, a zyskać piękne mieszkanie. Nowa aranżacja wnętrza może zakładać dodanie dekoracji na jednej ze ścian. Może to być fototapeta, panele dekoracyjne, imitacja białej cegły, tynki dekoracyjne, można także użyć naklejek ściennych czy szablonów malarskich do dekoracji. Dzięki nim zajmujemy się jedynie jedną ścianą, a nie całym pomieszczeniem, co znacząco ułatwia nam pracę. Nowy wygląd naszemu wnętrzu może nadać także dywan lub wykładzina. Ten pierwszy sprawdzi się idealnie koło kanapy, czy pod stół z krzesłami, natomiast wykładzina jest lepszym rozwiązaniem kiedy nasza podłoga jest zniszczona. Wtedy taka wykładzina zakryje wszelkie zarysowania i nierówności. Gładka wykładzina jest łatwa w utrzymaniu, dostępna jest także wykładzina w płytkach, które łatwo przymocować czy wymienić w przypadku zabrudzenia nie do usunięcia.

Aranżacja wnętrz Dywan z ciekawym wzorem czy puchaty dywan typu shaggy z pewnością odświeży każdy wnętrze. Jeśli lubimy firany i zasłony to możemy z nimi poeksperymentować. Wzorzyste zasłony zamiast gładkich, czy też fantazyjne ułożone firanki przewiązane sznurkiem lub wstążeczką z pewnością będą miłym dodatkiem we wnętrzu. Jeśli nie chcemy wymieniać mebli to możemy zmienić same dodatki. Wbrew pozorom jeśli weźmiemy kilka rzeczy w tym samym stylu to nasze pomieszczenie nabierze nowego charakteru. Można na przykład dodać poduszki dekoracyjne do kanapy, obrus i zasłony w tym samym kolorze lub wzorze. Innym sposobem jest zmiana materiału z którego wykonane są dodatki. Zamiast naturalnego drewna z którego wykonane są ramy obrazów, szkatułki czy ozdoby można wybrać metal, dzięki czemu wnętrze zmieni się z tradycyjnego w nowoczesne. Jeśli mieliśmy wnętrze w stylu minimalistycznym do zakupmy więcej ozdób, a jak wnętrze było dekoracyjne to pozbądźmy się większości z nich.

Zmiana z pewnością będzie zauważalna. Jak widać sposobów na szybką zmianą aranżacji wnętrza jest wiele. Zmiana wyglądu jednej ściany, tekstyliów, dywanów, czy ozdób w pomieszczaniu sprawi, że niewielkim kosztem uzyskamy nowe, ciekawe wnętrze.

Więcej na http://regall.com.pl