kątowniki aluminiowe

Konstrukcja maszyn opiera się nie tylko na mechanicznych podzespołach, ale także na zaprojektowaniu obudowy, która oprócz ergonomicznego kształtu, będzie zapewniać bezpieczeństwo operatorom maszyn czy osobom przebywającym w pobliżu.

Kątowniki aluminiowe – do czego służą?

kątowniki aluminioweZ tego względu tak ważne jest dokładne i precyzyjne konstruowanie obudów. Najlepiej wykorzystać do tego elementy, które charakteryzują się lekkością, gdyż dzięki temu będą one naprawdę łatwe w montażu. Równocześnie jednak niska waga musi iść w parze z wysoką wytrzymałością – jest to możliwe do uzyskania dzięki aluminium zastosowanego do produkcji takich elementów. Powstałe w ten sposób profile aluminiowe wyróżniają się wyjątkową trwałością, a ich lekkość sprawia, że poprawna instalacja może być przeprowadzona nawet przez osoby nieodznaczające się siłą Herkulesa. Profile stanowią podstawowe elementy, jednak do konstrukcji wymagane są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich wymienić można kątowniki. Pozwalają one na precyzyjne łączenie profili w ustawieniu prostopadłym oraz zabezpieczają tak powstałą konstrukcję przed skręcaniem.

kątowniki aluminioweMimo niewielkich gabarytów elementy te dostosowane są do przenoszenia dużych obciążeń, dlatego dzięki ich użyciu nie musimy martwić się o stabilność i wytrzymałość powstałej konstrukcji. Warto tutaj wspomnieć także o tym, że w ofertach producentów budowlanych akcesoriów aluminiowych, znajdziemy również kątownik aluminiowy z siatką, który sprawdza się przy pracach wykończeniowych, w budownictwie, architekturze ogrodowej, przy ogrodzeniach, jak i przy pracach związanych już z wyposażaniem wnętrz. Należy wziąć pod uwagę to, że kątownik aluminiowy z siatką, ze względu na zabezpieczenie go przed korozją, doskonale nadaje się do stosowania w miejscach narażonych na działanie wilgoci. Wśród zalet wymienić można także możliwość idealnego dopasowania się do kształtu konstrukcji – jego elastyczność zapobiega również mechanicznym uszkodzeniom, co jest pożądane przez każdego, kto ceni sobie wrażenie estetyczne wywoływane przez daną konstrukcję. Ochronne wykończenie konstrukcji za pomocą kątowników aluminiowych z siatką jest pożądane w wielu sytuacjach, dlatego nie powinniśmy zaniedbywać tej kwestii, zwłaszcza że montaż kątowników nie jest pracochłonny.

Wybierając kątownik aluminiowy z siatką, zwróćmy uwagę także na to, czy spełnia on wymagania ochrony przeciwpożarowej. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że zastosowanie go jest całkowicie bezpieczne. Z pewnością tego typu kątowniki są niezastąpionym rozwiązaniem w budownictwie.